01 sty

02. 01. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  02. 01. 2022 r.
II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania do prezbiteratu.
  2. (8.30) Spotkanie Misyjnego Koła Żywego Różańca dziś po Mszy
    o godz. 8.30.
  3. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek o godz. 18.00.
  4. W czwartek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Kredę i kadzidło będzie można nabywać na stoisku. Taca w tym dniu przeznaczona na misje.
  5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca.
  6. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na 8-dniową pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach 30. kwietnia – 07. maja 2022 r. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, w gablocie ogłoszeń i kancelarii. Zapisy do końca stycznia.
  7. Od 15 grudnia może być zajęte w świątyni 30% miejsc. W tę liczbę nie wlicza się osób zaszczepionych. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  8. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę” oraz dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.
  9. W związku z trwającą pandemią zostanie utrzymana ubiegłoroczna forma wizyt duszpasterskich zwanych „kolędą”. Po Nowym Roku mieszkańców poszczególnych ulic zapraszać będziemy na Msze św. wieczorne o godz. 18.00 sprawowane w ich intencji. Będzie również możliwość zaproszenia kapłana na indywidualne odwiedziny w rodzinie. Należy to wcześniej zgłosić w kancelarii parafialnej  lub w zakrystii. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej..
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: +Aleksandrę Zielińską i + Stanisława Dziedzica. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…