07 sty

09. 01. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  09. 01. 2022 r.
ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne.
  2. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia, ale zgodnie z tradycją śpiewamy kolędy i pozostawiamy dekoracje bożonarodzeniowe aż do Święta MB Gromnicznej.
  3. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na 8-dniową pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach 30. kwietnia – 07. maja 2022 r. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, w gablocie ogłoszeń i kancelarii. Zapisy do końca stycznia.
  4. Od 15 grudnia może być zajęte w świątyni 30% miejsc. W tę liczbę nie wlicza się osób zaszczepionych. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  5. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę” oraz dla dzieci „Mały Gość Niedzielny”.
  6. W ramach wizyt duszpasterskich zwanych „kolędą”. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na Msze św. wieczorne o godz. 18.00 sprawowane w ich intencji. Jest możliwość zaproszenia kapłana na indywidualne odwiedziny w rodzinie po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii parafialnej  lub w zakrystii. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
  7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Izabelę Wojakowską, + Wiesława Sosnowskiego, + Teresę Żabicką. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…