25 gru

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE

MARIJA BISTRICA – VEPRIC MEDJUGORIE TIHALJINA – MOSTAR – PARK NARODOWY KRKA

| TERMIN: 30.04 – 07.05.2022

| CENA: 1540 PLN (koszt pielgrzymki) + 140 PLN (dopłata do autokaru) + 60 euro (bilety wstępu)/os.

|  PROGRAM:

Dzień 1:  WYJAZD Z POLSKI – 30.04

O ustalonej godzinie (nad ranem) spotykamy się na wyznaczonym parkingu, skąd nastąpi wyjazd autokarem na pielgrzymkę. Przejazd w kierunku Chorwacji. Popołudniu dojedziemy do Narodowego Sanktuarium Chorwacji w Marija Bistrica. Sanktuarium położone jest około 30 km na północ od stolicy państwa, Zagrzebia. Dla Chorwatów jest ono tym, czym Jasna Góra dla narodu polskiego. W tym miejscu od zawsze broniło się wolności, godności człowieka i jego praw. Co roku na modlitwę przybywa tutaj ponad 800 tys. pielgrzymów z całego świata. Nad miejscowością góruje Kościół Najświętszej Marii Panny. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:  VEPRIC – 01.05

Wczesne śniadanie. W godzinach południowych przyjedziemy do Vepric, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Założono je w roku 1908 za sprawą biskupa Splitu i Makarski, Juraja Carića, którego ostatnim życzeniem było, aby go tu pochować. Sanktuarium znane jest także pod nazwą sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, ponieważ jaskinia oraz rosnąca tu roślinność przypominają te z Lourdes. Powstało jako votum dziękczynne za narodową pielgrzymkę Chorwatów w 50-tą rocznice objawień w Lourdes. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Bośni i Hercegowiny. Zakwaterowanie w Medjugorie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3:  MEDJUGORIE – 02.05

Rano, po śniadaniu zwiedzanie Medjugorie – miejsca objawień Matki Bożej – Królowej Pokoju, która w 1981 roku ukazała się sześciorgu dzieciom. Pierwsze objawienie miało mieć miejsce w godzinach wieczornych 24 czerwca 1981 roku we wsi Bijakovići, na wzgórzu Crnica należącym do parafii Medjugorie, w części tego wzgórza zwanej Podbrdo. Następnego dnia dzieci powróciły na to samo miejsce, dwoje z nich nie przyszło, a w zamian za nich dołączyło dwoje innych. Tego dnia, tj. 25 czerwca 1981 roku, ukształtowała się szóstka tzw. widzących. Następnego dnia (26 czerwca) ukazująca się dzieciom Pani (w języku chorwackim: Gospa) miała przedstawić się im jako Błogosławiona Dziewica Maryja (chorw. Blažena Djevica Marija). Pierwsze objawienia na Wzgórzu trwały do 29 czerwca 1981, po czym zostały przeniesione do kościoła w Medjugorie. Nawiedzimy cudowne miejsce objawień – Górę Podbrdo oraz kościół Św. Jakuba.Spotkanie ze Wspólnotą Cenacolo.Wspólnota ta powstała we Włoszech w lipcu 1983 r. Założyła ją siostra Elvira Petrozzi. Wspólnota pomaga osobom zagubionym w życiu, mającym problemy z nałogami. Terapią jest modlitwa, praca i relacja z drugim człowiekiem.Wieczorem udział w nabożeństwach przewidzianych na ten dzień. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:  TIHALJINA – 03.05

Śniadanie. Dla chętnych możliwość wyjścia drogą krzyżową na Górę Kriżevac. Następnie udamy się do wsi Tihaljina, do parafii Niepokalanego Poczęcia, gdzie znajduje się figura Matki Bożej Łaskawej. Postać Matki Bożej z Tihaljiny została rozpowszechniona na cały świat i jest kojarzona jako Matka Boża Medjugorska.  Powrót do Medjugorie. Udział w nabożeństwach przewidzianych na ten dzień. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:  ADRIATYK – 04.05

Rano śniadanie. Wyjazd nad Adriatyk. Czas na indywidualną modlitwę. Powrót do Medjugorie, udział w nabożeństwach przewidzianych na ten dzień, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:  MOSTAR – 05.05

Rano, po śniadaniu udamy się do Mostaru. To jedno z najpiękniejszych miast Bośni i Hercegowiny położone wśród szczytów Gór Dynarskich. W swoim sercu skrywa piękną starówkę z czasów Osmańskich, której głównym zabytkiem jest XVI-wieczny kamienny most (UNESCO). Spacer wśród wąskich, kamiennych uliczek, minaretów oraz kolorowych straganów wypełnionych pamiątkami z czasów tureckiego panowania. Kolacja. Po zakończonym zwiedzaniu powrócimy do Medjugorie. Udział w nabożeństwach wieczornych. Nocleg.

Dzień 7:  park narodowy krka – 06.05            

Śniadanie, wykwaterowanie. Następnie przejazd do Parku Narodowego Krka – miejsce znane przede wszystkim ze wspaniałych wodospadów. Wieczorem przyjazd do hotelu w ok. Zagrzebia.  

Dzień 8:  powrót do polski – 07.05          

Rano śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do parafii w bardzo późnych godzinach nocnych. Zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:

 • przejazd autokarem: klimatyzacja, barek (płatny we własnym zakresie), DCD, WC, rozkładane fotele
 • 7 noclegów w hotelach 3* w tym 5 noclegów w Polskim Domu Pielgrzyma w Medjugorie (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 • ubezpieczenie Signal Iduna:  KL (20 000 EUR),  NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 zł) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdów do miast, przewodników lokalnych, ewentualnych przejazdów komunikacją miejską, słuchawek, taksy klimatycznej, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (łącznie około 60 euro/os. – płatne u pilota w autokarze)
 • opiekę doświadczonego pilota
 • przedstawiony program pielgrzymki
 • podatek VAT

|  CENA NIE ZAWIERA:

 • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (130 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
 • wydatków własnych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)
 • świadczeń niewymienionych w ofercie

Pielgrzymka do Medjugorie 30.04-07.05.2022, Informacje o zniżkach dla dzieci:

Dzieci w wieku 1-2 lat (śpiące z dwójką dorosłych w pokoju) – łączna zniżka 600 zł za cały wyjazd

Dzieci w wieku 3 -7 lat (śpiące z dwójką dorosłych w pokoju) – łączna zniżka 460 zł za cały wyjazd

Dzieci w wieku 7 -12 lat (śpiące z dwójką dorosłych w pokoju) – łączna zniżka 90 zł za cały wyjazd

Dzieci powyżej 12 lat traktowane są jak dorośli

|  WAŻNE INFORMACJE:

 1. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości.
 2. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
 3. Gwarantujemy rezerwację Mszy św. na trasie zwiedzania.
 4. Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379).
 5. Aktualne informacje dotyczące warunków wjazdu polskich obywateli na teren poszczególnych krajów znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych. Podróżni zobowiązani są spełnić wymienione na stronie rządowej warunki (w tym te dotyczące wymaganych dokumentów).
 6. Warunki wjazdowe, w tym obostrzenia z tytułu Covid-19, mogą ulec zmianie. W przypadku konieczności wykonania testów COVID-19 ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu.