29 lut

01. 03. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 01. 03. 2020 r.

1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Pod koniec Mszy Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na remonty i budowę kościołów w naszej diecezji. W przyszłą niedzielę taca na inwestycje w parafii. W drugą niedzielę Wielkiego Postu organizowana jest też zbiórka do puszek Ad Gentes na rzecz Dzieła Pomocy Misjonarzom.

3. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. oraz ich rodziców zapraszamy dziś na Mszę św. na godz. 16.00.

4. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.15 oraz o godz. 19.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Przypominamy, że konferencje przedmałżeńskie odbywają się w niedzielę o godz. 19.00.

6. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota w miesiącu. Okolicznościowe modlitwy po Mszy wieczornej. Spowiedź w piątek rano przed Mszą, wieczorem od godz. 17. 30.

7. Próba chóru parafialnego przygotowująca do Triduum Paschalnego odbędzie się w sobotę 7 marca o godz. 16.30 w sali na plebanii. Zapraszamy 8. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 15 – 18 marca.

9. Redakcja Gościa Niedzielnego zaprasza na VII Diecezjalny Dzień Kobiet w sobotę 14 marca 2020 do Skierniewic. Program na plakacie w gablocie ogłoszeń i w Gościu Niedzielnym.

10. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego. Ulotki na stoisku.

11. Z prasy katolickiej do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Owczarek i śp. Reginę Barbarę Dubielecką. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…