08 mar

08. 03. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   08. 03. 2020 r.

1. Wszystkim Paniom w Dniu Święta Kobiet życzymy, aby wpatrzone we wzór jakim jest Maryja, najdoskonalsza niewiasta wybrana przez Boga, przeżywały radość z tego, że są kobietami i wsparte Jej wstawiennictwem mogły wypełniać w życiu tak ważne zadania jakie im Bóg powierza.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczone na inwestycje w parafii. Dziś organizowana jest też zbiórka do puszek Ad Gentes na rzecz Dzieła Pomocy Misjonarzom.
  3. Msza Św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek 9 marca
    o godz. 18.00.
  4. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych: Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700.
    Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Następna próby chóru parafialnego przygotowująca do Triduum Paschalnego w niedzielę 15 marca o godz. 19.00  w sali na plebanii. Zapraszamy szczególnie mężczyzn.
  6. Od przyszłej niedzieli 15 marca rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które  będą do środy 18 marca. Rekolekcje poprowadzi O. Dionizy Mróz, Salezjanin. W niedzielę nauki na wszystkich Mszach. Od poniedziałku do środy nauki dla dorosłych o godz. 7.00,  9.00,  19.00. Program wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
  7. Redakcja Gościa Niedzielnego zaprasza na VII Diecezjalny Dzień Kobiet w sobotę 14 marca 2020 do Skierniewic. Program na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  8. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej prosi o przekazanie 1% podatku dochodowego. Ulotki na stoisku.
  9. Z prasy katolickiej do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  10. W tradycji naszego narodu jest, że w przypadkach różnych zagrożeń śpiewamy Suplikacje. Z wiarą i ufnością jaką miał Abraham zawierzmy Bogu bezpieczeństwo naszych rodzin.