25 lut

VIII Niedziela zwykła 26.02.2017

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO) są propozycją dla Ciebie, jeśli:
– w swoim sercu przeżywasz jakąś tęsknotę za Bogiem;
– wydaje Ci się, że Go nie znasz lub znasz za mało;
– straciłeś sens swojego istnienia, pogubiłeś się w życiu i chcesz zrozumieć swoją osobistą historię;
– chcesz wejść w żywą relację z Jezusem;
– pragniesz na nowo zachwycić się pięknem modlitwy i Słowem Bożym;
– chcesz doświadczać obecności Boga i Jego pomocy w codziennym życiu.
Rekolekcje prowadzą do osobistego spotkania z Bogiem, który kocha szaloną, bezinteresowną miłością. To decyzja powierzenia siebie Jezusowi Chrystusowi
jako Panu i Zbawicielowi. To czas odnalezienia sensu istnienia i wejścia na drogę nawrócenia i wyboru życia w Duchu świętym.
Rekolekcje rozpoczynają się 5 marca 2017(niedziela) od godz. 19 do 21
w kościele w Jaktorowie i potrwają przez  8 tygodni.
Zapraszamy  młodzież od 16 roku życia, małżeństwa, osoby samotne, całe rodziny, czyli każdego, kto chce w swoim sercu doświadczyć obecności i działania żywego Jezusa.

1. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Efraim” organizuje w naszej parafii Rekolekcje Odnowy. Witamy Ojca Wojciecha – Salezjanina z Żyrardowa, który kieruje dziś do nas słowo zachęty do udziału w tych duchowych praktykach.
  2. Chór parafialny rozpoczyna przygotowanie do Świąt Wielkanocy. Pierwsza próba odbędzie się dziś o godz. 1900 w sali parafialnej. Zapraszamy dotychczas śpiewających jak i nowe osoby, które lubią śpiewać albo grają na instrumentach. Zapraszamy młodzież od klas VI, gimnazjalistów i ze szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów. Zachęcamy całe rodziny do zaangażowania w tę piękną posługę dla parafii.
  3. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Tego dnia obowiązuje post ścisły(nie tylko powstrzymania się od pokarmów mięsnych ale także ograniczenie ilości spożywanych pokarmów). Msze Św. o godz.: 700, 900 oraz o 1800 . Na każdej Mszy Św. obrzęd posypania głów popiołem. W środę przed Mszą
    o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź przed każdą mszą św.
    oraz w trakcie mszy. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.
  5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1715
  6. W przyszłą sobotę rozpoczynamy nowy cykl konferencji przygotowujących
    do małżeństwa. Pierwsze spotkanie 4 marca o godz. 1700 w sali katechetycznej.
  7. Od przyszłej niedzieli nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 1700.
    Ofiary zebrane podczas Gorzkich Żali przeznaczone będą na dekorację Grobu Pańskiego.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców na mszę św. o godz. 1600.
  9. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny
  10. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział
    w ostatnim pożegnaniu ks. kan. Józefa Misiaka oraz pomogli w organizacji pogrzebu.
  11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp.: Ks. Józef Misiak,
    śp. Zygmunt Grudkowski oraz śp. Janusz Płocki. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…