04 mar

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       I  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU       05. 03. 2017 r.

1. Spotkanie Misyjnego Koła Żywego Różańca dziś po Mszy św. o godz. 830. Zapraszamy               tych, którzy chcieliby dołączyć do tego grona.

1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu
    i nabożeństwo różańcowe.
  1. Dziś zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 1600.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym dziś o godz. 1700. Ofiary zebrane podczas Gorzkich Żali przeznaczone będą na dekorację Grobu Pańskiego.
  1. W czasie Wielkiego Postu istnieje w kościele tradycja adoracji Krzyża poprzez ucałowanie. Krzyż do takiej adoracji wystawiony jest przy filarze pod chórem.
  1. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Efraim” z Jaktorowa i „Siloe” z Żyrardowa organizują w naszej parafii Rekolekcje Odnowy. Spotkania odbywać się będą w niedziele o godz. 1900. Zapraszamy. Więcej informacji na plakacie i zaproszeniach przy wyjściu z kościoła.
  1. Chór parafialny rozpoczął przygotowanie do Świąt Wielkanocy. Próba dziś o
    1730 w sali parafialnej. Zapraszamy dotychczas śpiewających jak i nowe osoby, które lubią śpiewać albo grają na instrumentach.  Zachęcamy całe rodziny do zaangażowania w tę piękną posługę dla parafii.
  1. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 1500.
  1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1715.
    Na prośbę parafian Droga Krzyżowa zostanie odprawiona również o godz. 1900.
  1. Spotkania przygotowujące do sakramentu małżeństwa odbywają się w soboty
    o godz. 1700 w kancelarii parafialnej.
  1. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom „Ad Gentes”.
  1. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny,
  1. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp.: Emilia Iżycka oraz
    śp. Urszula Gradkowska. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…