30 gru

31. 12. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  31. 12. 2023 r.
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY

 1.  Dziś Uroczystość  Świętej Rodziny – święto patronalne naszej parafii.
  W czasie każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i  błogosławieństwo małżeństw. Święto patronalne obchodzi z nami Ks. Bogusław Jaworowski Misjonarz Świętej Rodziny z Otwocka Świdra, który wygłosi Słowo Boże i będzie przewodniczył Mszy Św. o godz. 12.00.
 2. Uroczystość Świętej Rodziny to święto Domowego Kościoła. W naszej parafii działają dwie wspólnoty. Życzymy uczestnikom tej formacji małżeństw aby Święta Rodzina była wzorem w wypełnianiu misji rodziny chrześcijańskiej. Wspólnoty Domowego Kościoła naszej parafii zapraszają dziś  po Mszy św. o  godz. 10.30 do domu parafialnego na agapę z ciastem i kawą. Zapraszamy wszystkich członków, sympatyków jak również wszystkie małżeństwa, które chciałyby poznać tę formację.
 3. Dziś w ostatnim dniu roku 2023 zapraszamy po Mszy św. o godz. 1800  na krótkie nabożeństwo dziękczynne za wszystkie otrzymane łaski w mijającym roku.
 4. Zachęcamy do nawiedzenia Bożego Dziecięcia w dekoracji bożonarodzeniowej.
 5. W poniedziałek  Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz Msze św. tak jak w niedzielę.  Ze względu na uroczystość Msza św. z modlitwą wypominkową przeniesiona będzie na poniedziałek  8 stycznia o godz. 19.00
 6. Modlitwa wstawiennicza we wtorek 2 stycznia po Mszy św. wieczornej.
 7. W piątek pierwszy piątek miesiąca, spowiedź w czasie każdej Mszy św.
 8. .W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Świętem Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 8.30, 10.30, 12.00, 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Kredę i kadzidło będzie można nabywać na stoisku. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na misje.
   W tym dniu przypada pierwsza sobota w miesiącu.
 9. Wójt Gminy Jaktorów i parafia zapraszają do naszego kościoła na koncert kolęd w sobotę 6 stycznia o godz. 16.00 w wykonaniu Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej. Chór odnosił wiele sukcesów na festiwalach muzycznych. Warto zatem przyjść posłuchać pięknych kolęd.
 10. W przyszłą niedzielę 7 stycznia Wspólnoty Domowego Kościoła zapraszają na wspólny śpiew kolęd do Domu Parafialnego o godz. 16.00.
 11. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę” i świąteczny egzemplarz „Gościa Niedzielnego” z audiobookiemks. prof. JózefaNaumowicza o Bożym Narodzeniu oraz gratisowe Dobre Nowiny.
 12. Rozpoczęliśmy wizyty duszpasterskie zwane kolędą.
  Na kolędę przygotowujemy kropidło i wodę święconą. Dużym ułatwieniem dla kolędujących księży będzie, jeśli furtka czy brama do posesji będzie na czas kolędy otwarta.  W okresie kolędy Msze św. wieczorne  od poniedziałku do piątku będą o godz. 19.00. W Kancelarii parafialnej  w godzinach wieczornych będzie tylko pani sekretarka. Program kolędy wywieszony jest w gablocie, jest też na stronie internetowej.

PROGRAM KOLĘDY

WTOREK –2 STYCZNIA 2024

godz.   930  – ul. POMORSKA (nry nieparzyste) aż do GRABNIKA,
                    ul. KOPERKOWA i OSTATNIEGO TURA       
godz. 1600 – ul. POMORSKA (nry parzyste),  WYBICKIEGO,
                           MICKIEWICZA, SŁOWACKIEGO, ŁĄKOWA

ŚRODA – 3 STYCZNIA 2024

    godz. 930  – ul. 1 MAJA, 3 MAJA

    godz. 1600– ul. ORZESZKOWEJ, ANDERSENA, POZNAŃSKA,
                                   CYGAŃSKIEJ, GÓRNOŚLASKA 1, 2

CZWARTEK – 4 STYCZNIA 2024

godz.   930  – – ul. PARKOWA, AKACJOWA, PARKOWA  21, 23, 25
    godz. 1600 – ul. PARKOWA od Leśmiana do Jagiełły, LEŚMIANA,
                           MIODOWA, GÓRNOŚLĄSKA 5 i 7

PIĄTEK –5 STYCZNIA 2024

godz.   930  – ul. KLEBERGA (cała ulica), MACZKA, BEMA,
                           ZAJĄCZKA, PILECKIEGO

godz. 1600 – ul. WYSOCKIEGO, PRYMASA TRĄBY,
                           EMILII PLATER, KOŚCIUSZKI, KORFANTEGO

Planowana  kolęda na następny tydzień

PONIEDZIAŁEK – 8 STYCZNIA 2024

        godz. 930  – ul. KONOPNICKIEJ,

    godz. 1600– ul. TRAUGUTTA, JAZDY POLSKIEJ, SZASERÓW