25 gru

25. 12. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  25. 12. 2023 r.
UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA

1. Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przychodzimy, aby pokłonić się Bożemu Dziecięciu, tak jak czynili to pasterze. Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu do uroczystości: księżom oraz wszystkim tym, którzy pomogli w dekoracjach żłóbka i kościoła: pracownikom parafii oraz klerykowi Janowi Fuksowi. Dziękuję tym, którzy ofiarowali choinki, a P. Andrzejowi Romanowskiemu i braciom ze wspólnot Neokatechumenatu za przywiezienie i ustawienie ich w kościele. Za ofiarowane stroiki na ścianach świątyni dziękujemy Pani Edycie Ryczałek. Dziękuję służbie liturgicznej oraz chórowi pod kierunkiem Pani Emilii  za ubogacenie liturgii.
  2. Zachęcamy do nawiedzenia Bożego Dziecięcia w dekoracji bożonarodzeniowej. W czasie Rorat towarzyszył nam Św. Franciszek z Asyżu, który jako pierwszy budował szopki bożonarodzeniowe. Tak jak szopka Św. Franciszka, tak i nasza jaktorowska szopka – prosta i uboga, niech będzie znakiem, że Pan Jezus objawia się wszystkim – zwykłym i prostym ludziom.
  3. W drugi dzień świąt święto św. Szczepana. Taca w tym dniu na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie.
  4. W środę święto św. Jana Ewangelisty.
  5. W czwartek święto Świętych Młodzianków Męczenników.
  6.  W przyszłą niedzielę 31 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny – święto patronalne naszej parafii. W czasie każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i  błogosławieństwo małżeństw. Zachęcamy aby małżonkowie w tym dniu przyszli do kościoła razem. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.
  7. Święto Świętej Rodziny jest także patronalnym świętem Domowego Kościoła.
    Wspólnoty Domowego Kościoła naszej parafii zapraszają 31.grudnia po Mszy św. o 10.30 do domu parafialnego na agapę z ciastem i kawą. Zapraszamy wszystkich członków, sympatyków jak również wszystkie małżeństwa, które chciałyby poznać tę formację.
  8. Polecamy prasę katolicką.
  9. Od czwartku po świętach rozpoczniemy wizyty duszpasterskie zwane kolędą.
    W tym roku rozpoczniemy kolędowanie wśród mieszkających po stronie północnej od torów. Na kolędę przygotowujemy kropidło i wodę święconą. Dużym ułatwieniem dla kolędujących księży będzie, jeśli furtka czy brama do posesji będzie na czas kolędy otwarta.  W okresie kolędy Msze św. wieczorne  od poniedziałku do piątku będą o godz. 19.00. W Kancelarii parafialnej  w godzinach wieczornych będzie tylko pani sekretarka. Program kolędy podany był w niedzielę.