28 mar

29. 03. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   29. 03. 2020 r.

 1. Mimo ograniczeń liczby uczestników liturgii w świątyni do 5 osób, Msze Święte  są w naszym kościele odprawiane. Zachęcamy do korzystania z udzielonej przez Biskupa  dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i starajmy się uczestniczyć we Mszy św. transmitowanej przez media. Msza św. z naszego kościoła będzie transmitowana w niedzielę o godz. 12.00 na stronie:     https://www.facebook.com/ParafiaJaktorow/
  Uczestnicząc we Mszy św. za pośrednictwem mediów przeżywajmy ją tak jakbyśmy byli obecni w kościele. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej Komunię Św. możemy przyjąć duchowo.
 2. W imię troski i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo namawiamy, aby w kościele przyjmować  Komunię Św. na rękę, a nie do ust.
 3. Tradycyjne nabożeństwa Wielkopostne będą dalej odprawiane w naszej świątyni.
  Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00, transmitowane na You Tube.
  Droga Krzyżowa w piątek  będzie tylko  o godz. 17.15.  i będzie transmitowana na stronie https://www.facebook.com/ParafiaJaktorow/
  Nie będzie Drogi Krzyżowej ulicami parafii.
 4. Wielki Post to czas w którym korzystamy z sakramentu pokuty. Spowiedź w ciągu tygodnia rano od godz. 6.45, wieczorem 
  od godz. 17.30.
 5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Prosimy o korzystanie ze spowiedzi w ciągu tygodnia, by nie tworzyć kolejek w piątek.
 6. Jeśli ktoś chce w domu skorzystać z posługi sakramentalnej szafarza lub kapłana prosimy o zgłoszenia telefoniczne.
 7. W przyszłą niedziela przypada Niedziela Męki Pańskiej zwana Niedzielą Palmową. Nie będzie jednak liturgii poświecenia palm.
 8. Z prasy katolickiej w tym tygodniu jest jeszcze do nabycia Niedziela i Mały Gość Niedzielny. Dystrybucja do parafii Gościa Niedzielnego  i Niedzieli została zawieszona. Można korzystać z elektronicznego wydania tych tygodników lub z prenumeraty.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Kazimierza Dobrowolskiego
  i Stefana Skurę. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….
 10. W tradycji naszego narodu jest, że w przypadkach różnych zagrożeń śpiewamy Suplikacje. Z wiarą i ufnością zawierzmy Bogu bezpieczeństwo naszych rodzin wspólnym śpiewem.