21 mar

22. 03. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   22. 03. 2020 r.

1. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Niech to szczególne doświadczenie pewnego odosobnienia i opuszczenia kieruje nasze myśli ku Jezusowi przebywającemu 40 dni na pustyni. Trwajmy na modlitwie w świątyni (tylko do 50 osób) lub w naszych domowych kościołach. Zachęcamy do korzystania z udzielonej przez Biskupa  dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i starajmy się uczestniczyć we Mszy św. transmitowanej przez media. Msza św. z naszego kościoła będzie transmitowana w niedzielę o godz. 12.00 na stronie:     https://www.facebook.com/ParafiaJaktorow/
    Uczestnicząc we Mszy św. za pośrednictwem mediów przeżywajmy ją tak jakbyśmy byli obecni w kościele. Jeśli jesteśmy w stanie łaski uświęcającej Komunię Św. możemy przyjąć duchowo.
  2. W imię troski i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo namawiamy, aby w kościele przyjmować  Komunię Św. na rękę, a nie do ust.
  3. Tradycyjne nabożeństwa Wielkopostne będą dalej odprawiane w naszej świątyni.
    Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00. oraz
    Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 i 19.00.
    Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15 będzie transmitowane na stronie https://www.facebook.com/ParafiaJaktorow/.
  4. Zachęcamy do modlitwy o zatrzymanie epidemii. W naszym kościele księża (bez udziału wiernych) modlą się  o to codziennie
    o godz. 20.30 odmawiając różaniec. Zachęcamy, do modlitewnej łączności z nami w waszych domach.
  5. Wielki Post to czas w którym korzystamy z sakramentu pokuty. Spowiedź w ciągu tygodnia rano od godz. 6.45, wieczorem
    od godz. 17.30.
  6. Jeśli ktoś chce w domu skorzystać z posługi sakramentalnej szafarza lub kapłana prosimy o zgłoszenia telefoniczne.
  7. W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św.
    o godz. 7.00,  9.00,  18.00. W tym dniu przypada 28 rocznica powstania naszej diecezji. W związku z tym Biskup Ordynariusz kieruje do nas swoje słowo.
  8. Z prasy katolickiej do nabycia Niedziela i Mały Gość Niedzielny. Wydawanie Gościa Niedzielnego zostało zawieszone. Można korzystać z darmowego, elektronicznego wydania „Gościa Niedzielnego” nr 12/2020. Szczegóły na e.gosc.pl w zakładce Instrukcja.
  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Genowefę Szymaniak i Stanisławę Danutę Stegienko. Polecajmy Je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….
  10. W tradycji naszego narodu jest, że w przypadkach różnych zagrożeń śpiewamy Suplikacje. Z wiarą i ufnością zawierzmy Bogu bezpieczeństwo naszych rodzin wspólnym śpiewem.