27 cze

28. 06. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28. 06. 2020 r.
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Zakończył się rok szkolny, rozpoczęły wakacje. Za otrzymane łaski
  w roku szkolnym dziękować będziemy w czasie Mszy św.
  o godz. 10.30. Życzymy dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku
  a jednocześnie przypominamy, że nie  powinniśmy robić wakacji od łączności z Panem Bogiem. Zachęcamy do spełniania praktyk religijnych w czasie wypoczynku wakacyjnego.
 2. W poniedziałek 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.  Msze św. w naszym kościele o godz. 700 i 1800. Taca przeznaczona jest na tzw. „Daninę św. Piotra”, czyli do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.
 3. W tym dniu przypadają imieniny Księdza Pawła, wikariusza tej parafii. Składamy serdeczne życzenia wielu Łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej i polecamy modlitwie.
 4. W poniedziałek 29 czerwca będziemy gościć w naszej parafii Pielgrzymkę Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. W tym roku będzie ok. 30 osób. Zgodnie z tradycją podejmujemy pielgrzymów kolacją i przyjmujemy na nocleg. Kanapki albo ciasto można przynieść na plebanię do godz. 1630. Następnego dnia pielgrzymi wyruszą do Niepokalanowa o godz. 600.
 5. We wtorek ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Przypominamy o praktyce Komunii św. w  pierwszy piątek.
 7. Zgodnie z zaleceniem Biskupa z wizytacji parafii, ołtarz konsekrowany przez Kardynała Stefana Wyszyńskiego w czasie konsekracji kościoła dn. 19 maja 1974 roku, został przeniesiony z cmentarza do kościoła  i ustawiony przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej.
  Dziękuję wszystkim, którzy w tym przedsięwzięciu pomagali.
  Dziękuję kamieniarzom z Gran-Tech z Jaktorowa za renowację ołtarza.
 8. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
  W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka stanowczo zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
 9. Na stoisku są do nabycia tygodniki: Niedziela, Gość Niedzielny,
   
  w którym prezentowane są sanktuaria w Polsce, dziś artykuł
  o sanktuarium w Sejnach. Jest też gratisowe czasopismo Dobre Nowiny, w którym polecam artykuł o błogosławionej mistyczce Speranza.
 10. Zapowiedzi  małżeńskie wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
 11. Dziś mamy też zapowiedź dotyczącą osoby duchownej.
  Archidiecezjalne Seminarium Misyjne REDEMPTORIS MATER
  w Warszawie prosi o ogłoszenie, że Marcin Stanisław Parada, syn Leszka i Elżbiety ma przyjąć Święcenia Diakonatu. Polecamy modlitwie kandydata do stanu duchownego.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Zielonka. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…