28 kwi

28. 04. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  28. 04. 2024 r.
V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Nie będzie dziś zapowiadanego montażu słowno-muzycznego o Janie Pawle II ze względu na chorobę uczestników.
  2. W środę wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
  3. Od środy nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Na nabożeństwie majowym przybliżona będzie postać Prymasa Tysiąclecia ze względu na obchodzoną w maju 50 rocznicę konsekracji kościoła dokonanej przez Kardynała Wyszyńskiego oraz przed wprowadzeniem relikwii Błogosławionego Kardynała Wyszyńskiego do naszej świątyni, które nastąpi 12 maja.
  4.  Tradycją jest śpiew litanii do Matki Bożej przy kapliczkach. Zachęcamy do podtrzymania tej tradycji i zadbania o wystrój kapliczek.
  5. W czwartek przypada Święto Flagi. Pamiętajmy o wywieszeniu flag przy naszych domach.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przypominamy o spowiedzi pierwszopiątkowej.
  7. W piątek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tak jak w niedzielę. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji strażaków z OSP Jaktorów w przeddzień Święta patrona strażaków Św. Floriana.
  8. Ze względu na Uroczystość udzielam dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych w piątek 3 maja.
  9. Spowiedź kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziców w piątek 3 maja od godz. 17.00. Próba do bierzmowania w sobotę od godz. 11.00.
  10. Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – patrona naszego kościoła przypada 8 maja, ale w naszej parafii obchodzić będziemy w niedzielę 12 maja połączoną z wizytacją kanoniczną parafii, którą przeprowadzi Administrator Apostolski naszej Diecezji Bp Wojciech Osial.
  11. Parafia tutejsza organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami Św. Pawła w dniach 16 – 24 września 2024. Informacja w gablocie ogłoszeń lub u ks. Marcina.
  12. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci oraz gratisowe Dobre Nowiny
  13. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Olgę Mrówczyńską, +Aleksandrę Kawalec +Edmunda Kawarskiego, +Marię Wrzodak. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..