21 sty

22. 01. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  22. 01. 2023 r.
III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek, ustanawiając Niedzielę Słowa Bożego, akcentuje rolę Kościoła jako wspólnoty, w której Słowo Boże winno być odczytywane, rozważane, kontemplowane i którym Kościół się modli.
  2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
    wtorek – św. Franciszka Salezego,
    środę – św. Nawrócenia Św. Pawła, zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
    czwartek – św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów
    w sobotę – św. Tomasza z Akwinu
  3. Chór parafialny zaprasza na koncert kolęd dla Wiktorka Wiśniewskiego, który odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 12.00.
  4. W przyszłą niedzielę 29 stycznia spotkanie dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. w czasie Mszy św. o godz. 16.00
  5. Wspólnota Domowego Kościoła Diecezji Łowickiej zaprasza na Bezalkoholowy Bal Karnawałowy dla rodzin, który odbędzie się 18 lutego 2023 w Strobowie k/Skierniewic. Zapisy do 10 lutego. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  6. Z prasy katolickiej polecamy : „Gościa Niedzielnego”,Niedzielę”. Można nabywać kropidła kolędowe.
  7. Ogłoszenie społeczne.
    Wójt Gminy Jaktorów oraz Stowarzyszenie Skreśleni przez CPK uprzejmie proszą o wypełnianie wniosków, które były dołączone do ostatniego numeru Wieści z Gminy  lub są do odebrania u sołtysów. Pomogą one w walce z pomysłem budowy wielkiego węzła kolejowego na terenie naszej gminy. Wnioski po wypełnieniu prosimy dostarczać do Urzędu Gminy lub do sołtysów.
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Tomasza Pindora, . Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
  • Kontynuujemy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Na kolędę przygotowujemy kropidło i wodę święconą. Dużym ułatwieniem dla kolędujących księży będzie, jeśli furtka czy brama do posesji będzie na czas kolędy otwarta.  Jeszcze w tym tygodniu Msze św. wieczorne  od poniedziałku do piątku będą o godz. 19.00. Kancelaria w godzinach wieczornych nie będzie czynna.

PROGRAM KOLĘDY

PONIEDZIAŁEK – 23 STYCZNIA 2023

godz. 930  – ul. 1 MAJA, 3 MAJA

godz. 1600– ul. KONOPNICKIEJ, POZNAŃSKA