18 mar

18. 03 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   18. 03. 2018 r.

1. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na kwiaty i przygotowanie „grobu pańskiego”.
  2. W ramach pomocy pogorzelcom Społeczność Szkolna organizuje dziś kiermasz ozdób świątecznych na stoisku pod chórem.
  3. Zapraszamy dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców na Mszę św. dziś o godz. 1600.
  4. Przy krzyżu pod chórem wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe na paczki świąteczne przygotowywane przez Parafialny Zespół Caritas. Ofiary na jałmużnę wielkopostną można składać do puszki przy krzyżu wystawionym do wielkopostnej adoracji.
  5. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 1700, z kazaniem pasyjnym.
  6. W poniedziałek 19 marca Uroczystość Św. Józefa. Msze św. o godz. 700 i 1800.
  7. Ostatnia w tym Wielkim Poście Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1715.
  8. W piątek 23 marca rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne, których tematem będzie Całun Turyński. Wystawienie Kopii Całunu i jego adoracja będzie trwała podczas świętych dni rekolekcji od piątku 23 marca do poniedziałku 26 marca. Zapraszamy Msza św. z nauką dla dorosłych w piątek, sobotę i poniedziałek o godz. 700, 900 i 1900. Młodzież z gimnazjum w piątek, sobotę i poniedziałek o godz. 1030.
    Dzieci z klas IV. V. VI, VII w piątek , sobotę i poniedziałek o godz. 1200.
    Dzieci z klas I, II, III i przedszkolne w piątek, sobotę i poniedziałek o godz. 1800.
    Dzień spowiedzi przewidujemy w sobotę w godzinach 845 – 1300 oraz 1700 – 1930.
    W niedzielę nauki rekolekcyjne według programu niedzielnego. Przypada wtedy Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej mszy św.
  9. Parafialny Zespół Caritas jak co roku przygotowuje palemki na Niedzielę Palmową. Osoby, które chciałyby przyjść z pomocą w tych pracach, zapraszamy w najbliższy wtorek od godz.1100. Potrzebne będą też gałązki bukszpanu.
  10. Z prasy katolickiej do nabycia Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny,
  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: Zbigniewa Pawlaka, Stanisława Biłowusa i Artura Kulisa. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….