16 paź

16. 10. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  16. 10. 2022 r.
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś „Dzień Papieski” pod hasłem: „Blask Prawdy” – zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” czyli na stypendia dla uczniów. W przyszłą niedzielę taca na misje.
  2. Zapraszamy  na nabożeństwa różańcowe codziennie na godz. 17.30. Zachęcamy wspólnoty parafialne do udziału w prowadzeniu różańca.
  3. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
    w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego
    we wtorek święto Św. Łukasza Ewangelisty

w sobotę Świętego Jana Pawła II.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę 23 października na Mszy św. o godz. 16.00.
  5. W ubiegłą niedzielę we Mszy św. uczestniczyło ok. 1200 osób co stanowi 24% parafian. 560 osób przyjęło Komunię św. co stanowi 46% uczestniczących we Mszy.
  6. Przy wyjściu z kościoła i na stoisku są wyłożone kartki na wypominki. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub kancelarii.
  7. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych porządkujemy groby naszych bliskich. Prosimy o wyrzucanie śmieci tylko do kontenerów. Natomiast zgrabione liście można wyrzucać do worków plastikowych rozwieszonych przy drzewach.
  8. Z prasy katolickiej polecamy:,Gościa Niedzielnego”,  „Niedzielę” oraz dla dzieci „ Małego Gościa Niedzielnego”. Są już do nabycia wkłady do zniczy Caritas z których dochód przeznaczony jest na wsparcie potrzebujących pomocy. Są też do nabycia kalendarze diecezjalne na 2023 r.