11 gru

12. 12. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  12. 12. 2021 r.
III NIEDZIELA ADWENTU

1. Zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe od dziś do wtorku, które  poprowadzi ks. Paweł Siedlanowski z diecezji siedleckiej. Dziś nauki na każdej Mszy. Nauki dla dorosłych w poniedziałek i wtorek w czasie Mszy o godz. 9.00 i 19.00 oraz po Mszy roratniej. Dzieci klas I, II, III, IV o godz. 16.15, klasy V, VI, VII, VII o godz. 17.30.  Spowiedź głównie w poniedziałek w czasie Mszy św. Program rekolekcji w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
  2. Przypominamy o Roratach – Msze oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela, odprawiane w dni powszednie o godz. 645. Zapraszamy dzieci z lampionami.
  3. (o godz. 8.30) Znany muzyk Paweł Orkisz, po wczorajszym koncercie, będzie śpiewał w naszej świątyni dziś w czasie Mszy św. o godz. 10.30. Po Mszy będzie można nabyć płyty z jego koncertów.
  4. Poranną modlitwę brewiarzową w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 prowadzi Wspólnota Neokatechumenatu.
  5. Tradycyjnie ”Światełko Betlejemskie” zostanie przyniesione do naszej świątyni przez harcerzy w przyszłą niedzielę 19 grudnia w czasie Mszy św. o godz. 10.30.
  6. Trwa świąteczną akcja „Paczuszka dla Maluszka”. Dary można składać do kosza pod choinką przy prezbiterium.
  7. Jak co roku Parafialny Zespół CARITAS prowadzi zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych. Produkty można składać do kosza, który jest wystawiony przy prezbiterium.
  8. Rejonowe Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Adwentowy Wieczór Uwielbienia pt. Nim gwiazda błyśnie w Betlejem, który odbędzie się 19 grudnia o godz. 19.00 w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie. Plakat w gablocie ogłoszeń.
  9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać na stoisku. Są też do nabycia opłatki bezglutenowe.
  10. Od 15 grudnia będzie mogło przebywać w świątyni 100 osób. W tę liczbę nie wlicza się osób zaszczepionych. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Bożennę Domańską, + Teresę Olczak, +Tadeusza-Mieczysława Sosnowskiego, + Zbigniewa Skrzypczyńskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…