19 gru

19. 12. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  19. 12. 2021 r.
IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Tradycyjnie ”Światełko Betlejemskie” zostanie (zostało) przyniesione do naszej świątyni przez harcerzy dziś w czasie Mszy św. o godz. 10.30.
  2. W tym tygodniu kończy się okres Adwentu. Zapraszamy na  ostatnie Msze św. Roratnie odprawiane o godz. 645.
  3. Poranną modlitwę brewiarzową w kościele od poniedziałku do piątku o godz. 5.30 prowadzi Wspólnota Neokatechumenatu.
  4. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się w poniedziałek od godz. 13.30. Adresy chorych można zgłaszać dziś po Mszach św. w zakrystii.
  5. Rejonowe Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Adwentowy Wieczór Uwielbienia pt. „Nim gwiazda błyśnie w Betlejem”, który odbędzie się dziś o godz. 19.00 w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie. Plakat w gablocie ogłoszeń.
  6. Trwa świąteczną akcja „Paczuszka dla Maluszka”. Dary można składać do kosza pod choinką przy prezbiterium.
  7. Podopieczni Parafialnego Zespołu Caritas mogą odbierać paczki w poniedziałek i wtorek w godz. od 15.00 do 17.00.
  8. W wigilię 24 grudnia Msza św. będzie tylko rano o godz. 645.
  9. Pasterka będzie odprawiona o północy.  Msze św. w pierwszy i drugi dzień świąt o godz. 8.30, 10.30, 12.00, 18.00.W drugi dzień świąt przypada Niedziela Świętej Rodziny W  tym dniu błogosławieństwo małżeństw w czasie każdej Mszy św.
  10. W związku z trwającą pandemią zostanie utrzymana ubiegłoroczna forma wizyt duszpasterskich zwanych „kolędą”. Po Nowym Roku mieszkańców poszczególnych ulic zapraszać będziemy na Msze św. wieczorne sprawowane w ich intencji. Będzie również możliwość zaproszenia kapłana na indywidualne odwiedziny w rodzinie. Należy to wcześniej zgłosić w kancelarii parafialnej  lub w zakrystii.
  11. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Poświęcone opłatki wigilijne możemy otrzymać na stoisku. Są również opłatki bezglutenowe.
  12. Od 15 grudnia może być zajęte w świątyni 30% miejsc. W tę liczbę nie wlicza się osób zaszczepionych. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Ewę Rojewską, + Tarsylię Jedynak, + Stefana Golendzinowskiego . Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…