04 cze

04. 06. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  04. 06. 2023 r.
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Pod koniec Mszy św. Modlitwy o powołania kapłańskie.
  2. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się  okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
  3. Dzieci klas czwartych obchodzą dziś Rocznicę Pierwszej Komunii Św. w czasie Mszy św. o godz. 10.30.
  4. Dziś obchodzimy XVI Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. Zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30.
  6. Msza św. z modlitwą za zmarłych wspominanych w wypominkach w najbliższy poniedziałek 5 czerwca o godz. 18.00.
  7. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w czwartek 8 czerwca.
    Msze św.:  o godz. 8.30, 11.00 oraz 18.00. Główna Msza św. o godz. 1100 z procesją ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy na tradycyjnej trasie:
    Ołtarz I – Strażacy OSP,
    Ołtarz II – mieszkańcy ul. Chmielowskiego i okolic,
    Ołtarz III – Neokatechumenat,
    Ołtarz IV – Wspólnota Odnowy w Duchu św.

Dzieci komunijne i rocznicowe niech przyjdą w strojach komunijnych. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatkami w czasie procesji. Kwiatki do sypania można przynosić do zakrystii.  Zachęcam do udekorowania domów na trasie procesji.
  8. Zwracamy się z prośbą, aby w Uroczystość Bożego Ciała, nie parkować samochodów przy ul. Powstańców i wzdłuż trasy procesji, zwłaszcza od godz. 1000 do 1300.
  9. W Boże Ciało zapraszamy na pierwsze Nieszpory o Najświętszym Sakramencie o godz. 17.30.
  10. Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 9 czerwca dla przebywających na terenie diecezji.
  11. Organizatorzy zapraszają na Koncert Uwielbienia do Parku Skarbków w Grodzisku Mazowieckim, który odbędzie się 7 czerwca o godz. 19.00. Gościem specjalnym będzie ks. Marcin Borządek, nasz parafianin.
  12. W przyszła niedzielę taca na inwestycje parafialne.
  13. Z prasy katolickiej polecamy: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”Niedzielę”, wydawcy Niedzieliproponują dodatkowo okolicznościowy magazyn w cenie 15.00 zł.
  14. Zapowiedzi wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Jana Pawlaka, +Danutę Stankiewicz, +Antoninę Wlazło. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..