01 gru

01. 12. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 01. 12. 2019 r.
I NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczynamy okres Adwentu. Dziś Pierwsza Niedziela, Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie.
  2.       Zapraszamy na Roraty – Msze oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela, odprawiane w dni powszednie o godz. 645. Dzieci z lampionami zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek.
  3. Modlitwa wstawiennicza dla przeżywających różne trudności duchowe prowadzona jest w pierwszy wtorek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00
  4. Zapraszamy na kolejne katechezy ewangelizacyjne we wtorek i czwartek na godz. 19.00.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek sobota miesiąca. Nabożeństwa związane z tymi dniami po mszach wieczornych.
  6. Dzieci z klas od II do VI zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w soboty o godz. 11.00 w salach plebanii.
  7. Spotkania kandydatów do bierzmowania w najbliższą sobotę i niedzielę. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  8. Zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe, które rozpoczną się w naszym kościele w przyszłą niedzielę 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP a zakończą we wtorek 10 grudnia. Poprowadzi je ks. Krzysztof.
    W niedzielę nauki na wszystkich mszach, w poniedziałek i wtorek nauki dla dorosłych na Roratach o godz. 645, a także o godz. 900, i 1900.
    Dla dzieci od kl. I do V – o godz. 1600, dla młodzieży i dzieci starszych o 1730.
    Program w gablocie ogłoszeń.
  9. Jak co roku, Parafialny Zespół CARITAS będzie prowadził zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych. Produkty można składać do kosza, który jest wystawiony przy prezbiterium.
  10. W przyszłą niedzielę  zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Taca na inwestycje parafialne.
  11. Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać na stoisku. Są też do nabycia „Wigilijne świece Caritas”. Za świece większe składamy ofiarę 15 zł., za mniejsze 5 zł. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny. Dla dzieci jest adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Czasopismo Chrystus i Ty  o tematyce tegorocznego roku duszpasterskiego czyli o Eucharystii możemy wziąć bezpłatnie. Polecamy też kalendarz diecezjalny.
  12. Ogłoszenie o bezpłatnym badaniu mammografem 5 grudnia  w gablocie.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłą + Krystynę Popłońską. . Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…