24 lis

24. 11. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24. 11. 2019 r.
XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA –
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

1. Dziś po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Oddania Za te modlitwy można dziś zyskać odpust zupełny.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne w Łowiczu.
  3. Dziś na Sumie odbędzie się uroczystość „obłóczyn” ministrantów czyli przyjęcie kandydatów do grona ministrantów
  4. Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii oraz ich rodziców będzie dziś na Mszy św. o godz. 16.00.
  5. Zapraszamy na kolejne katechezy ewangelizacyjne we wtorek i czwartek na godz. 19.00.
  6. W sobotę 30 listopada święto Św. Andrzeja Apostoła – dzień imienin Ordynariusza naszej diecezji. Msza św. w intencji solenizanta w katedrze w Łowiczu o godz. 1800.
  7. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się  okres Adwentu – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Szczególnym nabożeństwem oczekiwania są Roraty. Będą odprawiane od przyszłego tygodnia o godz. 645. Rekolekcje Adwentowe będą w naszej parafii w dniach 8 – 10 grudnia.
  8. Jedną z form ewangelizacji jest Ruch Światło Życie, tzw. Oaza. Rozpoczynamy w naszej parafii regularne spotkania Oazy Dzieci Bożych. Zaproszenie kierujemy do dzieci od II do VI klasy szkoły podstawowej. Pierwsze spotkanie w sobotę 30 listopada o godz. 11.00. Spotkania organizowane w soboty będzie prowadził ks. Paweł przy wsparciu małżeństw z Domowego Kościoła. Celem Oazy jest doświadczenie obecności Boga – kochającego Ojca,  oraz bycie we wspólnocie, która żyje według ideału Dziecka Bożego. Zapraszamy.
  9. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny z kalendarzem ściennym na 2020 rok Cena gazety 6 zł. Jest adwentowy numer Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Polecamy też kalendarz diecezjalny.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: + Andrzeja Iżyckiego i
    + Irenę Pindor. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…