12 sty

13. 01. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. UROCZYSTOŚĆCHRZTU PAŃSKIEGO
13. 01. 2019 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne.

2. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia, ale zgodnie z tradycją śpiewamy kolędy i pozostawiamy dekoracje bożonarodzeniowe aż do Święta MB Gromnicznej.

3. W Niedzielę Chrztu Pańskiego dla przypomnienia podajemy informacje dotyczące udzielania chrztu św. w naszym kościele. Uroczysty chrzest udzielany jest na Sumie w trzecią niedzielę miesiąca. Inne terminy są możliwe po uzgodnieniu w kancelarii. W okresie Wielkiego Postu i pierwszą niedzielę miesiąca chrzty nie są udzielane. Spisanie aktu chrztu powinno być w kancelarii parafialnej najpóźniej na dwa tygodnie przed chrztem.
Dokumenty potrzebne do spisania aktu chrztu:
* akt urodzenia dziecka z USC,
* potwierdzenie zawarcia ślubu kościelnego przez rodziców dziecka,
* zaświadczenia chrzestnych z ich parafii, że mogą pełnić godność rodziców chrzestnych.
Chrzestnymi mogą być wierzący i praktykujący katolicy, którzy ukończyli 16 rok życia, przyjęli sakrament bierzmowania oraz rzeczywiście przynależą do Kościoła. Uczniowie, którzy nie uczestniczą w lekcji religii, nie mogą pełnić funkcji chrzestnego. Udział w lekcji etyki nie spełnia warunków do uzyskania zgody na chrzestnego. Wskazane jest, aby imię dziecka wybrane było spośród imion świętych, by patron był dla dziecka wzorem i przykładem życia chrześcijańskiego oraz orędownikiem z nieba. W czasie liturgii chrztu potrzebne są: biała szata i świeca. Szata jest znakiem, że dziecko zostało obleczone w Chrystusa, jest pełne łaski i bez grzechu. Wręczenie świecy zapalonej od Paschału symbolizującego Chrystusa Zmartwychwstałego uświadamia nam, że wiara jest jak światło, które oświeca każdego człowieka. Rodzice i chrzestni biorą odpowiedzialność za dalszy wzrost dziecka w życiu chrześcijańskim. W niebezpieczeństwie śmierci dziecka każda osoba może udzielić chrztu, pod warunkiem, że ma intencję uczynienia tego co czyni Kościół.

4. Spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca dziś po Mszy o godz. 12.00.

5. . Dziś gościć będziemy w naszym kościele Chór Canticum Gratiorum z kościoła Opatrzności Bożej w Warszawie. Śpiewem kolęd chór ubogaci Mszę św. wieczorną o godz. 18.00, po Mszy zapraszamy na dalsze kolędowanie.

6.W poniedziałek w naszej parafii dzień modlitwy w intencji powołań. Zapraszamy na nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7.00 i po Mszy św. o godz. 18.00.

Spotkanie opłatkowe Grupy Czerwonej odbędzie się w Międzyborowie
20. 01 2019 r. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoisku do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Danutę Zielińską. Polecajmy ja miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

9. Zgodnie z tradycją odwiedzamy rodziny naszej parafii z wizytą duszpasterską. Woda święcona wystawiona jest w specjalnym naczyniu w kruchcie przy szklanych drzwiach. Kropidła do nabycia na stoisku. Program kolędy wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i podany na stronie internetowej parafii.

ROGRAM KOLĘDY

PONIEDZIAŁEK – 14 STYCZNIA 2019

godz. 9.30 – ul. MONIUSZKI, CHOPINA, SCHUBERTA

godz. 16.00– ul. PADEREWSKIEGO, NOWOWIEJSKIEGO, KILARA, PODLASKA, BOLESŁAWA ŚMIAŁEGO.

WTOREK – 15 STYCZNIA 2019

godz. 9.30 – ul. POTOCKIEGO (nad rzeką nry 23-45), PICASSA. KOSSAKA (jeden ksiądz)

godz. 1600– ul. POTOCKIEGO ( w lesie nry. 90 – 144), (jeden ksiądz)

ŚRODA – 16 STYCZNIA 2019

godz. 930 – ul. POTOCKIEGO nry parzyste, MAGNOLII.

godz. 16.00 – ul. POTOCKIEGO numery nieparzyste

CZWARTEK – 17 STYCZNIA 2019

godz. 9.30 – ul. SYGIETYŃSKIEGO, BRZOZOWA, SZYMANOWSKIEGO, WIENIAWSKIEGO

godz. 16.00 – ul. ROWICKIEGO, SOSNOWA, LEŚNA, KIEPURY, KOLBERGA

PIĄTEK– 18 STYCZNIA 2019

godz. 9.30 – ul. RADZIEJOWICKA, STARE BUDY (przy Radziejowickiej
nry 98-99 do 144)

godz. 16.00– ul. MATEJKI, KUKUCZKI

SOBOTA – 19 STYCZNIA 2019

godz. 9.30 – ul. ŚWIDERSKIEGO, NOWINY, WYCZÓŁKOWSKIEGO, FAŁATA,. PODKOWIŃSKIEGO, HELENY, KOŁACZEK,

PONIEDZIAŁEK – 21 STYCZNIA 2019

godz. 9.30 – GEN. KLEBERGA ( między torami), GEN. MACZKA,
GEN. BEMA, ROTM. PILECKIEGO

godz. 16.00– ul. KOŚCIUSZKI, WYSOCKIEGO.