21 maj

22. 05. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  22. 05. 2022 r.
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś przypada 18 rocznica sakry biskupiej i ingresu Pasterza naszej diecezji.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. W czasie tego nabożeństwa w poniedziałek, wtorek i środę Dni Modlitw o Urodzaje a w piątek rozpoczęcie Nowenny do Ducha św.
  3. W sobotę pierwsze liturgiczne wspomnienie błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  4. Na montaż słowno-muzyczny „ W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II
    i Błogosławionemu Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu” zapraszamy w przyszłą niedzielę 29 maja po Mszy św. o godz. 12.00. Program przygotowany jest przez Społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie.
  5. W przyszła niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  6. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę 29 maja na godz. 16.00. Pierwsza próba przed Komunią w najbliższy wtorek 24 maja po Mszy wieczornej.
  7. W przyszła niedzielę puszka na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  8.     367 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się w poniedziałek 30 maja Mszą Świętą o godz. 6.00 w kościele Sióstr Bernardynek w Łowiczu. Pielgrzymka, wchodzi do Częstochowy 04 czerwca, powrót autokarem 05 czerwca. Wpisowe wynosi 50 zł. Na pielgrzymkę, będzie się można zapisać na szlaku pielgrzymim. Nazywana jest „Jaskółką” pieszego pielgrzymowania, rozpoczyna bowiem piesze pielgrzymowanie na Jasną Górę.
  9. Gminna Biblioteka Publiczna w Jaktorowie zaprasza do lektury nowości wydawniczych – zwłaszcza tych o tematyce religijnej, a  w kończącym się miesiącu śpiewania litanii loretańskiej szczególnie polecamy książki o tematyce Maryjnej.  Nowości wymienione są w ogłoszeniu w gablocie.
  10. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego”.
  11. Zapowiedzi przedmałżeńskie wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  12. Z przykrością informujemy, że w czasie sobotniej wichury przewróciło się drzewo uszkadzając niektóre pomniki w kwaterze pierwszej. Teren został wydzielony taśmą i jest prośba, by nie wchodzić po za zabezpieczenia. Pozostałości po wichurze będą usunięte po niedzieli.
  13. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Krzysztofa Sierocińskiego. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….