05 sty

05. 01. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE. II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU
 05. 01. 2020 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 wystąpi z koncertem kolęd zespół Ludowy ze Skierniewic.
  3. Spotkanie opłatkowe Grupy Misyjnej dziś po Mszy św. o godz. 830. Spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca w niedzielę 12 stycznia po Mszy o godz. 1200.
  4. W dniu jutrzejszym Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Kredę i kadzidło będzie można nabywać na stoisku.
  5. Ks. Dziekan zaprasza w dniu jutrzejszym na Orszak Trzech Króli w Żyrardowie, który rozpocznie się z kościoła Wniebowstąpienia po godzinie 1030.
  6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszym kościele orkiestrę
    z Międzyborowa, W wykonaniu  orkiestry posłuchamy kolęd w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 i 12.00.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoisku do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. Urząd Gminy w Jaktorowie informuje, że od 1 stycznia 2020 ulega zmianie numer rachunku bankowego opłat za śmieci. Nowy numer jest podany na stronie internetowej Urzędu i w grudniowym wydaniu Wieści z Gminy. Na nowe konto należy wpłacać wyłącznie opłaty za śmieci.
  9. Bezpłatne badania słuchu odbędą się w Centrum Medycznym 14 stycznia od godz. 10.00.
  10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp. Józefa Szweda i Mieczysławę Głownia. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….
  11.  Zgodnie z tradycją odwiedzamy rodziny naszej parafii z wizytą duszpasterską. W okresie kolędy kancelaria czynna tylko rano  od godz. 8.00 do godz. 9.00, po południu ok. godz. 15.00. Woda święcona wystawiona jest w specjalnym naczyniu w kruchcie przy szklanych drzwiach. Program kolędy wywieszony jest w gablocie ogłoszeń i podany na stronie internetowej parafii.