13 lis

XXXIII Niedziela Zwykła 13. 11. 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.   XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA      13. 11. 2016 r.

 

 1. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed JUBILEUSZOWYM AKTEM PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA. Zapraszamy na specjalne modlitwy
  w czasie Mszy świętych o godz. 18.00.  W naszym kościele Akt ten zostanie uroczyście proklamowany w niedzielę Chrystusa Króla – 20 listopada na Mszy św. o godz. 12.00. Zgodnie z zachętą Konferencji Episkopatu na tę uroczystość zapraszamy przedstawicieli władz samorządowych, stowarzyszeń i organizacji z pocztami sztandarowymi.
 2. Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlimy się o pokój dla Iraku. Pomoc materialną możemy okazać wysyłając SMS o treści RATUJĘ na numer 72405 podany na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 3. Chór parafialny rozpoczyna przygotowania do pasterki. Wszystkich, którzy śpiewają, muzykują, lub grają na instrumentach, chcących włączyć się w pracę chóru serdeczne zapraszamy na pierwszą próbę dziś o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 4. Zapraszamy na modlitwę wypominkową w poniedziałek na Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Zapraszamy do naszej świątyni na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 15.00.
 6. W przyszłą niedzielę do grona ministrantów zostanie przyjętych  15  chłopców w czasie Mszy św. o godz. 10.30.
 7. W ferie zimowe planowany jest wyjazd ministrantów do Włoch. Aby wesprzeć finansowo ten wyjazd organizowany jest dla wszystkich parafian konkurs z nagrodami  w przyszłą niedzielę. Składamy podziękowania tym, którzy ofiarowali fanty na nagrody.
 8. W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne w Łowiczu.
 9. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii wraz z ich rodzicami na Mszę św. o godz. 16.00.
 10. Od wtorku na podwórku przy plebanii zostanie postawiony kontener, do którego będzie można składać makulaturę (gazety, stare książki, kartony). Dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na budowę studni im Filipa Adwenta w Kamerunie, w misji prowadzonej przez Siostry Pasjonistki z Polski.
 11. Wójt Gminy Jaktorów zawiadamia, że zebranie mieszkańców wsi Chylice, Chylice –Kolonia, Jaktorów, Jaktorów-Kolonia, Budy Zosine, Stare Budy, Budy Grzybek w sprawie rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej odbędzie się we wtorek 15 listopada 2016 o godz. 18.00 w OSP w Jaktorowie. Wszystkich zainteresowanych zaprasza
  Wójt Gminy Maciej Śliwerski.
 12. Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” zaprasza na prelekcję Pani Anny Bućkowskiej ze Stowarzyszenia „Twoja Sprawa” na temat: SKRADZIONA NIEWINNOŚĆ – MŁODZIEŻ W POWODZI SEKSUALIZACJI. Spotkanie w piątek 18 listopada o godz. 19.00 w Gimnazjum w Jaktorowie. Zaproszone są całe rodziny. Dla dzieci dodatkowo warsztaty.
 13. Rekolekcje „DLA OSÓB PO STRACIE BLISKIEJ OSOBY” odbędą się w dniach
  20 – 23 listopada w parafii Świętych Cyryla i Metodego w Żyrardowie. Pierwsze spotkanie 20 listopada w godz. 15.00 – 17.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny (z kalendarzem ściennym na 2017r.) Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Nasza Arka.
 15. W minionym tygodniu w obrzędach pogrzebu pożegnaliśmy: Halinę Michalską, Janinę Wiącek. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …