26 kwi

WIELKANOC 21. 04. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21. 04. 2019 r.
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 

  1. Przeżywaliśmy święte Triduum Paschalne. Liturgia tych dni pomagała nam spotkać się z naszym Zbawicielem. W czasie  Wielkoczwartkowej liturgii Wieczerzy Pańskiej celebrowaliśmy ustanowienie sakramentu eucharystii i kapłaństwa. Po liturgii towarzyszyliśmy Jezusowi uwięzionemu adorując Go w „Ciemnicy”  i wypraszając miłosierdzie dla nas.  W piątek adorowaliśmy Pana Jezusa Ukrzyżowanego, później podążaliśmy do grobu Zbawiciela, by mocą  Ducha Świętego Chrystus przeprowadzał nas ze śmierci do życia. W czasie Wigilii Paschalnej odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Dziś przeżywamy wielką radość Zmartwychwstania.
  2. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się we wspólne przygotowania zarówno liturgii jak i dekoracji: księżom, klerykom, lektorom, ministrantom, bielankom i rzeszy wiernych za udział w liturgiach.  Strażackiej asyście procesyjnej i kołom różańcowym za udział w procesji rezurekcyjnej. Strażakom za pełnienie warty przy Grobie Pańskim. Za oprawę muzyczną dziękuję Państwu Emilii i Krzysztofowi Głowackim oraz chórowi pod przewodnictwem Pani Kariny Borządek.(W tym roku chórzyści byli niewidoczni, gdyż śpiewali z chóru, ale za to jak pięknie było ich słychać. Sprawdza się sentencja z „Małego Księcia” „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”). Dziękuję Panu kościelnemu Grzegorzowi Jędrasikowi i poprzedniemu Józefowi Brodowiczowi oraz wszystkim osobom wspomagającym za pomoc przy dekoracjach. Pani Edycie Ryczałek za pomoc przy dekoracji kwiatami. Panu Januszowi Ostrowskiemu z firmy wykonującej reklamy z ul. Warszawskiej za napisy, Panu Nowakowskiemu z firmy „Mora” za materiały do dekoracji.
  3. Jutro drugi dzień Wielkanocy. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Kapłana Seniora w Sochaczewie.
  4. W piątek w oktawie Zmartwychwstania można spożywać pokarmy mięsne.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Będą zbierane ofiary do puszek na Caritas Diecezjalną.
  6. W przyszła niedzielę zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania na Mszę św. o godz. 1800 i spotkanie po Mszy św.
  7. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.