20 lis

Uroczystość Chrystusa Króla 20. 11. 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.

  UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA      20. 11. 2016 r.

  Dziś Uroczystość Chrystusa Króla. JUBILEUSZOWY AKT PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA zostanie uroczyście proklamowany w naszej parafii dziś na Mszy św. o godz. 12.00. Przy wyjściu z kościoła można zabrać okolicznościowe czasopismo z modlitwami i artykułami na ten temat.

 1. Bóg zapłać za ofiary na tacę na Seminarium Duchowne w Łowiczu.
 2. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 10.30 do grona ministrantów zostanie przyjętych
  15  chłopców.
 3. W ferie zimowe planowany jest wyjazd ministrantów do Włoch. Aby wesprzeć finansowo ten wyjazd organizowany jest dla wszystkich parafian konkurs z nagrodami.
 4. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii wraz z ich rodzicami na Mszę św. dziś o godz. 16.00.
 5. We wtorek wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Życzymy Pani Jolancie -naszej Organistce oraz scholi i chórowi, aby święta patronka wspomagała wszelkimi łaskami w ubogacaniu liturgii w naszym kościele.
 6. Zapraszamy do naszej świątyni na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 15.00.
 7. Na podwórku przy plebanii został postawiony kontener, do którego można składać makulaturę (gazety, stare książki, kartony). Dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na budowę studni im Filipa Adwenta w Kamerunie, w misji prowadzonej przez Siostry Pasjonistki z Polski.
 8. Organizatorzy Akcji Szlachetnej Paczki informują, że zbiórka produktów odbywać się będzie w szkole od 20 listopada a na stronie szlachetnapaczka.pl podane są historie rodzin potrzebujących wsparcia. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
 9. Parafialny Zespół CARITAS także będzie prowadził zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych. Informacja w przyszłą niedzielę.
 10. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się okres Adwentu – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Szczególnym nabożeństwem oczekiwania są Będą odprawiane od przyszłego tygodnia o godz. 645.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Nasza Arka.
 12. Społeczny Komitet Mieszkańców przeciw 400 kV „ zachęca do wyjazdu w dniu jutrzejszym na posiedzenie Sejmiku Mazowieckiego w sprawie linii wysokiego napięcia. Wyjazd z parkingu przy kościele w Jaktorowie o godz. 9:00.