26 lis

I NIEDZIELA ADWENTU 27. 11. 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE.   I NIEDZIELA ADWENTU      27. 11. 2016 r.

1. Rozpoczynamy okres Adwentu. Zapraszamy na Roraty – Msze oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela, odprawiane w dni powszednie o godz. 645 Dzieci z lampionami zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek. W tym roku, korzystamy z materiałów przygotowanych  przez Małego Gościa Niedzielnego p.t: „W domu Królowej Maryi”.
  2. Próby chóru w ramach przygotowania do pasterki odbywają się w niedzielę
    o godz. 19:00. Zachęcamy do włączenia się w to przygotowanie.
  3. Dziś po mszach poświęcenie opłatków wigilijnych, które możemy nabywać na stoisku.
  4. Możemy też nabywać świece „Wigilijnej Pomocy Dzieciom”. To akcja „Caritas” wspomagająca dzieci potrzebujące pomocy. Za świece większe składamy ofiarę
    15 zł., za mniejsze od 5 zł.
  5. Jeszcze dziś możemy włączyć się w zbiórkę funduszy na wyjazd ministrantów do Rzymu, nabywając bilety kiermaszu.
  6. Spotkanie w sprawie wyjazdu do Rzymu dla ministrantów i ich rodziców niedzielę
    4 grudnia o godz. 19:00.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa wotywne
    w tych dniach – po mszach wieczornych. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej.
  8. Zapraszamy do naszej świątyni na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 15.00.
  9. W przyszłą niedzielę  zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  10. Można jeszcze składać makulaturę do kontenera stojącego na podwórku przy plebanii. To akcja wspomagająca budowę studni im. Filipa Adwenta w Kamerunie.
  11. Jak co roku, Parafialny Zespół CARITAS będzie prowadził zbiórkę produktów na paczki dla swoich podopiecznych. Dziś można pobrać z kościoła „Torbę Miłosierdzia,  którą po wypełnieniu artykułami dla osób potrzebujących pomocy należy odnieść do kościoła i złożyć do kosza pod krzyżem. (Informacja o konkursie, która jest zapisana na torbie, jest już w tym roku nieaktualna.)
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Mały Gość Niedzielny, Nasza Arka.
  13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
    +Józefa Maria Maciak, +Stanisław Góraj, +Stanisława Wiśniewska. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie