24 cze

OGŁOSZENIA          XII NIEDZIELA ZWYKŁA           25. 06. 2017 r.

1. Zakończył się rok szkolny, rozpoczęły wakacje. Życzymy dzieciom i młodzieży dobrego wypoczynku a jednocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od łączności z Panem Bogiem. Zachęcamy do spełniania praktyk religijnych w czasie wakacji. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasna Górę w dniach 1 i 2 lipca. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  2. Dziś po godz. 1200 poświęcenie odrestaurowanego Krzyża przydrożnego
    przy ul. Ks. Baranowskiego (pod koniec ulicy). Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do odnowienia tego krzyża.
  3. Organizatorzy Grodziskiego Marszu dla Życia i Rodziny zapraszają na marsz, który rozpocznie się dziś o godz. 1145 przed kościołem Św. Anny w Grodzisku Mazowieckim
    i przejdzie do Kościoła MB Nieustającej Pomocy przy ul. Piaskowej. Po Mszy św. Piknik Rodzinny. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  4. W czwartek 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 900, 1800. Taca w tym dniu przeznaczona jest na tzw. „Daninę św. Piotra, czyli utrzymanie Stolicy Apostolskiej.
  5. W czwartek 29 czerwca będziemy gościć w naszej parafii Pielgrzymkę Trzeźwości
    z Radomia do Niepokalanowa. Zgodnie z tradycją podejmujemy pielgrzymów kolacją
    i przyjmujemy na nocleg. Prosimy Parafian o przyniesienie w czwartek 29 czerwca kanapek dla pielgrzymów na godz. 1630 oraz o przyjęcie pielgrzymów na nocleg.
    Do Niepokalanowa Pielgrzymi wyruszają w piątek o godz. 600.
  6. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa
    w piątek o godz. 1730.
  7. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca lipca. Zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wg orędzia fatimskiego po Mszy o godz. 700.
  8. W przyszłą niedzielę 2 lipca gościć będziemy w naszej parafii O. Ignacego Kozmanę Franciszkanina z Niepokalanowa, który wygłosi homilie o małżeństwie i rodzinie. Będzie można nabyć jego książkę pt. „Stają się jednym ciałem w małżeństwie i rodzinie”.
  9. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny z płytą
    z piosenkami Arki Noego. Na stoisku są też do nabycia albumowe książki : Objawienia Maryjne, Księga Cudów oraz o objawieniach fatimskich i o obrazie Matki Bożej Częstochowskiej a także Dzienniczek Św. Siostry Faustyny. Są też różne obrazki z Miłosiernym Jezusem.
  10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: śp. Irenę Mariannę Górecką,
    Marię Cecylię Zagańczyk, Danielę Hildebrandt. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…