18 cze

OGŁOSZENIA          XI NIEDZIELA ZWYKŁA           18. 06. 2017 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli czynny udział w procesji Bożego Ciała i pomagali
    w jej przeprowadzeniu.
  2. Zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesję zakończenia Oktawy Bożego Ciała w czwartek 22 czerwca o godz. 1730. Po procesji poświęcenie wianków i Msza św.
  3. W czwartek 22 czerwca Biskup Łowicki Senior Alojzy Orszulik obchodzi 60 rocznicę święceń. Msza św. w intencji Jubilata w katedrze łowickiej o godz. 1800.
  4. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie
    o godz. 1730.
  5. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy Dzieci, Młodzież, Dyrekcję, Nauczycieli i Rodziców do wspólnego dziękczynienia za otrzymane łaski na Mszy św. w piątek 23 czerwca o godz. 800.
  6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św.
    o godz. 700, 800 dla szkół, 900, 1800. Ze względu na uroczystość nie ma postu.
  7. W Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła 29 czerwca będziemy gościć w naszej parafii Pielgrzymkę Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Zgodnie z tradycją podejmujemy pielgrzymów kolacją i przyjmujemy na nocleg. Informację podajemy wcześniej, by poczynić odpowiednie przygotowania.
  8. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Są też do nabycia albumowe książki : Objawienia Maryjne, Księga Cudów oraz o objawieniach fatimskich i o obrazie Matki Bożej Częstochowskiej. Są też różne obrazki do powieszenia.
  9. Społeczna Grupa działająca przeciw budowie linii 400 kV na terenie Gminy Jaktorów przypomina o wypełnieniu wniosków do Planu Wojewódzkiego, aby w ten sposób zapobiec lokalizacji tej inwestycji w naszej gminie. Wnioski, które były rozdawane przy kościele, można składać w aptekach w Jaktorowie. To ważne aby jak najwięcej osób włączyło się w tę akcję.
  10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: śp. Barbarę Kopytowską, Hannę Kłucińską, Wiesława Henryka Kruka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…