18 mar

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       III  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU       19. 03. 2017 r.

1. Rozpoczynamy w naszym kościele Rekolekcje Wielkopostne, które zakończymy
    w środę. Witamy O. Piotra Geislera – Dominikanina z Poznania.

Dziś nauki na każdej Mszy św.

Od poniedziałku do środy nauki w czasie Mszy o św. o godz. 700, 900, i 1900.
Rekolekcje dla szkół we wtorek i środę.

Gimnazjum o godz. 1030.

Szkoła Podstawowa: kl. IV, V, VI  o godz. 1200,

kl. I, II, III     i      dzieci przedszkolne    o godz. 1700.

W klasach młodszych prosimy rodziców o   przyprowadzenie dzieci do  kościoła

Dzień spowiedzi we wtorek.
W środę odwiedzimy chorych.

Program wywieszony w gablocie i na stronie internetowej.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym dziś o godz. 1700. Ofiary zebrane podczas Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Na ten cel będzie też przeznaczona zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św.
  1. Trzecie spotkanie Rekolekcji Odnowy w Duchu św. dziś o godz. 1900. Zapraszamy.
  1. W niedziele Wielkiego Postu nie można obchodzić uroczystości, dlatego Uroczystość św. Józefa, która przypadła na dzisiejszą niedzielę, została przeniesiona na poniedziałek 20 marca.
  1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1715 i 1900. W przyszły piątek nabożeństwo o godz. 1715 poprowadzą uczniowie Szkoły Podstawowej.
  1. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św.
    o godz. 700, 900, i 1800. W tym dniu Diecezja Łowicka obchodzi Jubileusz 25-lecia jej powstania.
  1. Spotkanie przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1200.
  1. Parafialny zespół Caritas organizuje zbiórkę darów na paczki świąteczne. Kosz ustawiony jest przy krzyżu.
  1. Dwa tygodnie temu dokonano włamania do kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie i kradzieży paramentów liturgicznych. Aby zabezpieczyć naszą świątynię przed działaniami złodziei, w kościele i na plebanii zostały założone urządzenia alarmowe.
  1. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny. Jest też czasopismo okolicznościowe na Wielki Post „Chrystus i Ty”, które można wziąć gratis. Znajdziemy tam wiele świadectw nawróceń. Na stoisku można nabyć też kartki świąteczne i baranki wielkanocne.