11 mar

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE       II  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU       12. 03. 2017 r.

1. Dziś dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami na świecie „Ad Gentes”. Ofiary składane do puszek po Mszy św. przeznaczone są na pomoc misjonarzom.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym dziś o godz. 1700. Ofiary zebrane podczas Gorzkich Żali przeznaczone będą na dekorację Grobu Pańskiego.
  1. Drugie spotkanie Rekolekcji Odnowy w Duchu św. dziś o godz. 1900. Zapraszamy na zarówno tych, którzy byli uczestnikami tego ruchu jak i nowych słuchaczy na tę formę rekolekcji połączoną z modlitwą i świadectwami życia. Ruch Odnowy Charyzmatycznej w Kościele Katolickim przeżywa Jubileusz 50-lecia.  W   związku z jubileuszem jesteśmy zaproszeni na Uroczystą Mszę św. w podziękowaniu za Łaskę Odnowy do kościoła św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie w sobotę 18 marca na godz. 1800. Informacja na plakacie w gablocie  ogłoszeń.
  1. Zapraszamy na Mszę św. w intencji zmarłych polecanych Miłosierdziu Bożemu
    w wypominkach odprawianą w poniedziałek o godz. 1800.
  1. Stałe nabożeństwa w tygodniu:
    Nowenna do Matki Bożej w środę o godz. 1800.
    Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 1500.
  1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 1715 i 1900.
  1. Od przyszłej niedzieli 19 marca rozpoczynamy w naszym kościele Rekolekcje Wielkopostne, które zakończymy w środę. Przeprowadzi je O. Piotr Geisler – Dominikanin z Poznania.
    W niedzielę nauki na każdej Mszy św.
    Od poniedziałku do środy nauki na Mszach św. o godz. 700, 900, i 1900.
    Rekolekcje dla szkół we wtorek i środę:
    Gimnazjum o godz. 1030.
    Szkoła Podstawowa: kl. IV, V, VI  o godz. 1200,
    kl.  I, II, III i dzieci przedszkolne o godz. 1700. W klasach                                          młodszych prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci do kościoła. Dzień spowiedzi we wtorek.

8.    Parafialny zespół Caritas organizuje zbiórkę darów na paczki świąteczne. Kosz                             ustawiony jest przy krzyżu.

1. Jedną z praktyk wielkopostnych jest Jałmużna Wielkopostna. Dzieci, które chcą włączyć się w akcję Caritas mogą otrzymać skarbonki na jałmużnę od katechetów. Przypominamy, że można 1% podatku przekazać na Fundację Caritas Diecezji Łowickiej.
  1. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny
  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp.: Marcin Domański. Pamiętamy także w modlitwie o ks. Józefie Misiaku. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…