24 lip

24 lipca 2016 – XVII Niedziela zwykła

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
24 LIPCA 2016 R.

1. Dziś XVII Niedziela zwykła.

2. Zapraszamy do udziału w XXI. Łowickiej Pieszej Pielgrzymce Młodzieżowej na Jasną Górę w dniach od 6 do 14 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę z ważnym dokumentem tożsamości w parafiach, w parafii MB Pocieszenia w Żyrardowie
i u przewodnika Grupy Czerwonej – ks. Tomasza Stępniaka w par. Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie. Mile widziane osoby grające, śpiewające, mogące zapewnić opiekę medyczną oraz pełniące funkcję porządkowych, ale nie tylko.
Jednocześnie informujemy o możliwości złożenia intencji modlitewnej na specjalnie przygotowanych kartkach do specjalnie przygotowanej puszki. Intencje te zostaną włączone do modlitwy różańcowej na trasie pielgrzymki i zaniesione przed Oblicze Pani Jasnogórskiej.

3. Informacje dotyczące ŚDM

• Osobom przyjmującym pielgrzymów z USA, podążających na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, przypominamy, iż grupa przyjeżdża w najbliższy wtorek 26.07.2016 r. w godzinach wieczornych. Parafialni koordynatorzy pielgrzymki przed przyjazdem grupy z USA skontaktują się jeszcze bezpośrednio z osobami podejmującymi pielgrzymów.
  • Przyjeżdżając po gości prosimy parkować samochody na terenie boiska Gimnazjum. Aby ułatwić odbieranie pielgrzymów – parafialni wolontariusze będą rozdawali przy wjeździe na teren Gimnazjum kartkę z kolejnym numerem, która ułatwi odszukanie przyporządkowanych pielgrzymów.
  • Następnego dnia w środę (27.07.2016 r.) prosimy dowozić pielgrzymów na godzinę 8:45 na plac OSP w Jaktorowie (Straż). Prosimy również, aby oprócz śniadania dla pielgrzymów przygotować również prowiant na dalszą drogę.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m. in. „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.