19 cze

19 czerwca 2016 – XII Niedziela zwykła

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
19 CZERWCA 2016 R.

1. Dziś XII Niedziela zwykła.

2. Na stronie internetowej naszej parafii www.parafiajaktorow.pl zamieszczono kilka fotografii z budowy Domu dla Wspólnot Religijnych. Widać tam, że parter domu jest zasklepiony. Jutro zacznie się budowa I piętra. W czasie miesiąca budowa może zostać sfinalizowana na murach. W tym tygodniu złożono na budowę 11.630 (do Banku Spółdzielczego Nadarzyn 5.500, do ręki 6.130). Bóg zapłać za złożone ofiary. Budowę można wesprzeć, przedłużając opłatę za placowe grobów na cmentarzu grzebalnym.

3. W miesiącu czerwcu zapraszamy na Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie po wieczornej Mszy św.

4. Dziś po Mszy św. o godzinie 10:30 nastąpi rozstrzygniecie gminnego międzyszkolnego konkursu z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski pod hasłem Skarby chrześcijaństwa gminy Jaktorów i okolicy. Uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody, a społeczność będzie miała okazję zobaczyć te piękne prace, wykonane przez młodych uczestników ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z Jaktorowa i Międzyborowa. Wystawa dostępna tylko dziś w kaplicy Matki Bożej.

5. Jeszcze tylko do poniedziałku 20 czerwca jest szansa na wyjazd do Miasteczka łowickiego pod Krakowem poprzez rejestrację na stronie www.sdmlowicz.pl i wpłatę należności na podane konto w mailu zwrotnym.

6. Spotkanie dla Wolontariuszy ŚDM wyjeżdżających do Miasteczka oraz rodziców niepełnoletnich uczestników odbędzie się w sobotę 25 czerwca w Kinie Len w Żyrardowie o godz. 10:00. Podczas spotkania będzie miało miejsce szkolenie nt. bezpieczeństwa poprowadzone przez Policję. Na spotkaniu rodzice osób niepełnoletnich podpiszą zgody i poznają opiekuna.

7. Dzieci i Młodzież, Dyrekcję, Nauczycieli oraz Rodziców zapraszamy do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu za wszelkie łaski w minionym roku szkolnym i katechetycznym na Mszy świętej w piątek 24 czerwca o godz. 8:00.

8. W uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła tradycyjnie już w naszej parafii będziemy gościć Pielgrzymkę z Radomia do Niepokalanowa w intencji trzeźwości. W związku z tym prosimy chętnych Parafian o przyniesienie w środę 29 czerwca na godz. 16:00 przygotowanych kanapek dla pielgrzymów i przyjęcie pielgrzymów na nocleg według możliwości. Na ostatni odcinek drogi pielgrzymi wyruszą w czwartek o godz. 6:00 rano.

9. Ponawiamy serdeczną prośbę do Parafian o podjęcie na nocleg z 26 na 27 lipca (wt./śr.) pielgrzymów ze Stanów Zjednoczonych i Sri Lanki, udających się na Światowe Dni Młodzieży. Należy podać swoje dane i ilość osób.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m. in. „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.