31 lip

31. 07. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  31. 07. 2022 r.
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Msza św. z modlitwą wypominkową w poniedziałek  o godz. 18.00.
  2. Franciszkańskie Święto MB Anielskiej we wtorek 2 sierpnia. W tym dniu można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”. Należy nawiedzić kościół, odmówić Modlitwę Pańską i Wierzę w Boga. Tego dnia odpust w Miedniewicach.
  3. Modlitwa wstawiennicza we wtorek po Mszy wieczornej.
  4. Wspomnienie św. Jana Marii Vianeya – patrona kapłanów –  w czwartek.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek piątek i sobota w miesiącu sierpniu.
    W piątek spowiedź pierwszopiątkowa rano tylko przed Mszą św., wieczorem od godz. 17.30.
  6. W sobotę 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św.
    o godz. 700 i 1800. W tym dniu odpust w Międzyborowie.
  7. W sobotę 6 sierpnia wyrusza z Łowicza  XXVII Łowicka Piesza Pielgrzymka Młodzieżowa na Jasną Górę. Można zapisywać się na Pielgrzymkę online. Informacja na stronie diecezjalnej i na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  8. Jak co roku Zespół Episkopatu ds. Trzeźwości  kieruje apel o abstynencję w miesiącu sierpniu.
  9. Stowarzyszenie „ PRO MISJO” organizuje na cele misyjne zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można składać na parkingu przy plebanii w środę 3 sierpnia do godz. 12.00. Informacja na plakacie w gablocie ogłoszeń i ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.
  10. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę”,Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci. Są już do nabycia kalendarze diecezjalne na 2023 rok.