30 sty

30. 01. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  30. 01. 2022 r.
IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W środę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej.  Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00. W czasie każdej Mszy poświęcenie gromnic. Gromnice można już dziś nabywać na stoisku.
  2. Wspomnienia w tym tygodniu:
    w poniedziałek – św. Jana Bosko,
    w sobotę – św. Agaty
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu. Okolicznościowe modlitwy przy Mszy wieczornej. Spowiedź raczej przed mszami.
  4. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na 8-dniową pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach 30. kwietnia – 07. maja 2022 r. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, w gablocie ogłoszeń
    i kancelarii. Zapisy do końca stycznia.
  5. Od 15 grudnia może być zajęte w świątyni 30% miejsc. W tę liczbę nie wlicza się osób zaszczepionych. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  6. Zakończyliśmy kolędowe błogosławieństwo rodzin w czasie Mszy św. wieczornych. Kilkadziesiąt rodzin zaprosiło księży na indywidualną kolędę. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na parafię.
  7. Rozpoczynamy konferencje przedmałżeńskie. Pierwsze spotkanie w niedzielę 6 lutego o godz. 19.00.
  8. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” oraz ” Gościa Niedzielnego”. Przypominamy, że tygodniki są w cenie 8 zł. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”.
  9. Urząd Gminy informuje, że do 7 lutego trwają konsultacje społeczne w sprawie budowy nowych linii kolejowych na terenie gminy Jaktorów. Wójt zachęca do wzięcia w nich udziału, ponieważ będzie to miało wpływ na infrastrukturę naszej gminy. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej urzędu lub w gminnych punktach informacyjnych. W Jaktorowie w bibliotece gminnej, punkt czynny w dni robocze w godzinach 12.00 – 18.00. Zachęcamy do przekazania informacji sąsiadom i znajomym.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Andrzeja Świątka,
    + Mieczysława Perzynę, +Ryszarda Barańskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…