29 maj

29 maja 2016 – IX Niedziela zwykła

IX NIEDZIELA ZWYKŁA
29 MAJA 2016 R.

1. Dziś IX Niedziela zwykła.

2. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św.

3. Ofiary składane dziś po każdej Mszy św. do puszek przeznaczone będą na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Bóg zapłać.

4. W miesiącu czerwcu zapraszamy na Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie po wieczornej Mszy św.

5. Dziękujemy wszystkim Parafianom za wszelkie zaangażowanie, przygotowanie, a także uroczyste przeżycie Bożego Ciała. Zakończenie dawnej Oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo wianków w najbliższy czwartek 2 czerwca na Mszy św. o godz. 18:00.

6. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przeżywać będziemy w piątek
3 czerwca. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej i nabożeństwie. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Jeśli chcesz razem z Braćmi i Siostrami wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego, słuchać Jego Słowa, wyśpiewać Jego chwałę i uwielbiać Go tańcem, to zapraszamy Cię IV Koncert Ewangelizacyjny, który odbędzie się w I piątek miesiąca czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli 3 czerwca po Mszy świętej o godz. 18:00.

8. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaktorowie zaprasza naszych Parafian do wspólnego kibicowania podczas VIII Gminnej Olimpiady Niepełnosprawnych Sportowców, która odbędzie się w sobotę 4 czerwca o godz. 10:00 w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Jaktorowie.

9. Biblioteka Publiczna w Jaktorowie zaprasza dzieci na IV Urodziny Pluszowego Misia, które odbędą się w najbliższą sobotę 4 czerwca o godz. 18.00 w auli w Gimnazjum w Jaktorowie. W programie: spektakl teatralny z elementami języka angielskiego pt. „Koziołek Matołek wyrusza w świat” w wykonaniu aktorów z Teatru TAK oraz tort urodzinowy. Wstęp wolny.

10. Przypominamy o możliwości wyjazdu na XX. Spotkanie Młodych do Lednicy w sobotę 4 czerwca. Szczegółowe informacje i zapisy w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie.

11. Wójt Gminy zaprasza zainteresowanych Odnawialnymi Źródłami Energii w Gminie Jaktorów na spotkanie informacyjne, które odbędzie się we wtorek 7 czerwca o godz. 18:00 w OSP Jaktorów.

12. Zainteresowanych wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży do Miasteczka Łowickiego pod Krakowem informujemy, ze rejestracja uczestników została przedłużona do 20 czerwca. Zapisy drogą internetową na stronie www.sdmlowicz.pl

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, m. in. „Gościa Niedzielnego”
i „Niedzieli”.