29 lip

29. 07. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XVII NIEDZIELA ZWYKŁA   29. 07. 2018 r.

1. Dziś po Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Kierowców, którzy chcą z tego skorzystać prosimy o podjeżdżanie pod bramę plebanii przy ul. Chełmońskiego. Ofiary składane przy poświęceniu przekazane będą na Fundację Miva Polska, a przeznaczone na transport dla misjonarzy.
  2. Jak co roku Zespół Episkopatu ds. Trzeźwości kieruje apel o abstynencję w miesiącu sierpniu. W tym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości jest zachęta do podjęcia 100 dni abstynencji, od 4 sierpnia do 11 listopada.
  3. W czwartek 2 sierpnia franciszkańskie Święto MB Anielskiej. W tym dniu można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”. Należy nawiedzić kościół, odmówić Modlitwę Pańską i Wierzę w Boga.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu sierpniu.W piątek spowiedź pierwszopiątkowa przed i w trakcie Mszy św.
  5. Trwają zapisy na Łowicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do Grupy Czerwonej. W najbliższym tygodniu przyjmowane będą w kościele w Międzyborowie. Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się w sobotę 4 sierpnia o godz. 1900 w Parafii MB Pocieszenia w Żyrardowie (duży kościół). Wtedy też będzie możliwość zapisania się. Szczegółowe informacje o zapisach w gablocie ogłoszeń.
  6. Parafia Międzyborów zaprasza na Koncert pt. CHOPIN NA STRUNACH, który odbędzie się w sobotę 4 sierpnia o godz. 1800 w kościele w Międzyborowie. Wstęp wolny. Program na plakacie.
  7. Parafia Św. Anny w Grodzisku Mazowieckim organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Program podany w gablocie ogłoszeń, zapisy do końca lipca.
  8. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  9. Zapowiedzi przedmałżeńskie i intencje mszalne wywieszone są w gablocie ogłoszeń.
  10. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Dubieleskiego i Annę Bonowską. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..