29 kwi

29. 04. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     V NIEDZIELA WIELKANOCNA     29. 04. 2018 r

1. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii oraz ich rodziców na Mszę św. dziś o godz. 1600.
    2.  Od wtorku nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Jest tradycja śpiewu litanii  i pieśni maryjnych przy kapliczkach. Zachęcamy do podtrzymania tej tradycji. Zachęcamy do odnowienia, czy przyozdobienia kapliczek i krzyży przydrożnych.
    3. Święto św. Józefa Robotnika przypada 1 maja. W czasie Mszy św. o godz. 700 i 1800 modlić się będziemy w intencji ludzi pracy.
    4. W środę 2 maja obchodzone jest Święto Flagi. Zachęcamy do wywieszenia flag przy naszych domach.
    5. W czwartek 3 Maja przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego.
    6. W piątek 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Wszystkim strażakom życzymy wielu łask Bożych w wypełnianiu jakże ważnej posługi dla naszej społeczności.
    7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Pamiętajmy o Komunii Pierwszopiątkowej. Zachęcamy by ze spowiedzi korzystać w dni wcześniejsze.
    8. Biskup Łowicki udziela dyspensy w najbliższy piątek 4 maja od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
    9. Nasz kościół parafialny nosi wezwanie Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Uroczystość odpustowa naszego patrona przypada 8 maja, jednak obchody ku Jego czci rozpoczynamy już w niedzielę 6 maja „Dorocznym Nabożeństwem Adoracyjnym” zwanym „40- Godzinnym Nabożeństwem”. Główna Msza św. z procesją o godz. 1200. W tym dniu Słowo Boże wygłosi ks. Jerzy Gugała ze Zgromadzenia Księży Pallotynów. Będzie możliwość nabycia napisanych przez niego książek. Po Sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy wieczornej. Dalszy ciąg Adoracji w poniedziałek i wtorek. W poniedziałek poprosimy o poprowadzenie Adoracji Koła Żywego Różańca a we wtorek poszczególne wioski, według programu jaki zostanie podany.
    10. W poniedziałek 14 maja wyrusza z Łowicza 363 Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeniowej.
    11. Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na wyjazd autokarowy do Częstochowy na ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w sobotę 19. 05. 2018 r. Zapisy w bibliotece lub w piątki po Mszy św. wieczornej.
    12. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.