28 paź

28. 10. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE   XXX NIEDZIELA ZWYKŁA   28. 10. 2018 r.

1. Dziś dzień imienin i urodzin naszego rezydenta Księdza Prałata Tadeusza Szczękulskiego. Składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych w dalszej kapłańskiej posłudze. Msza św. w intencji solenizanta dziś o godz. 1200.
  2. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. wraz z ich rodzicami na Mszę św. dziś o godz. 1600.
  3. W środę zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 1730.
  4. W wigilię Wszystkich świętych 31 października, organizowane są wieczorem nabożeństwa przy relikwiach świętych tzw. Noc Świętych. W tym tygodniu w środę zaprasza nas parafia św. Karola Boromeusza w Żyrardowie na godz. 1930.
  5. W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz.: 8.30, 10.30, 18.00. Na cmentarzu Msza św. o godz. 12.00. Po Mszy Nabożeństwo z modlitwami za zmarłych i procesją po cmentarzu z poświęceniem grobów. W czasie nabożeństwa czytane będą wypominki jednorazowe.
  6. W Uroczystość Wszystkich Świętych zbierane będą na cmentarzu ofiary do puszek na utrzymanie Łowickiego Seminarium Duchownego.
  7. Zachęcamy do nabywania lampek nagrobnych Caritas. Nabywając znicz, nie tylko wyrażamy pamięć o zmarłych, ale spełniamy uczynek miłosierdzia, albowiem dochód przeznaczony jest dla ubogich.
  8. W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za zmarłych.
  9. Tradycyjną modlitwą za zmarłych są wypominki: Jednorazowe – odczytywane na cmentarzu 1 listopada. Roczne – odczytywane w każdy drugi poniedziałek miesiąca na Mszy św. o godz. 1800 sprawowanej w intencji tych zmarłych. Wypominki można zgłaszać po Mszy lub w kancelarii.
  10. W piątek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.
    o godz. 7.00, 9.00, 18,00.
  11. Porządkując groby zmarłych pamiętajmy o wyrzucaniu śmieci do kontenerów.
  12. .W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W Pierwszy Piątek po Mszy św. wieczornej czuwanie modlitewne z Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  13. Taca w przyszłą niedzielę na remonty i budowę nowych kościołów w diecezji.
  14. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy spotkanie katechizmowe. Należy zabrać indeksy-niezbędniki.
  15. Chór parafialny rozpoczyna próby do Pasterki. Zapraszamy wszystkich śpiewających, grających na instrumentach i muzykujących, którzy chcieliby włączyć się w oprawę liturgiczną w naszym kościele na pierwszą próbę 4 listopada o godz. 1900 w salce parafialnej.
  16. Bezpłatne badania słuchu odbędą się 29 października w Centrum Medycznym od godz. 9.00. Informacja w gablocie ogłoszeń.
  17. Nasi ministranci i młodsi lektorzy w regionalnym turnieju piłki nożnej w Sochaczewie zdobyli pierwsze miejsce. Gratulujemy
  18. Z prasy katolickiej do nabycia: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela.

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Jaktorów uprzejmie informuje, że dla mieszkańców miejscowości: Chylice, Chyliczki, Chylice-Kolonia, Budy Zosine, Jaktorów oraz część Jaktorów-Kolonia położona na północ od torów kolejowych, którzy podpisali umowę darmowego użyczenia dostarczane są do posesji darmowe pojemniki na odpady komunalne.

Mieszkańców ww. wymienionych miejscowości, którzy jeszcze nie podpisali umowy, Wójt zaprasza do zgłaszania się do tutejszego Urzędu Gminy w godzinach pracy urzędu celem dopełnienia formalności.

Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Gminy.

Wójt Gminy Maciej Śliwerski