28 lip

28. 07. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28. 07. 2019 r.
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś po Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Kierowców, którzy chcą z tego skorzystać prosimy o podjeżdżanie pod bramę plebanii przy ul. Chełmońskiego. Ofiary składane przy poświęceniu przekazane będą na Fundację Miva Polska, a  przeznaczone na transport dla misjonarzy.
  2. Jak co roku Zespół Episkopatu ds. Trzeźwości  kieruje apel o abstynencję w miesiącu sierpniu.
  3. W piątek 2 sierpnia  franciszkańskie Święto MB Anielskiej. W tym dniu można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli”. Należy nawiedzić kościół, odmówić Modlitwę Pańską i Wierzę w Boga. Odpust w Miedniewicach.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota w miesiącu sierpniu. W piątek spowiedź pierwszopiątkowa przed i w trakcie Mszy św.
  5. Trwają zapisy na Łowicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do Grupy Czerwonej. W najbliższym czasie zapisywać się można poprzez
    u Przewodnika Grupy Ks. Romana Wawrzyniaka z Baranowa.
    Spotkanie organizacyjne 4 sierpnia o godz. 19.00 w Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie. Można zapisać się na spotkaniu. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
  6. W dalszym ciągu prowadzona jest zbiórka makulatury na misje.
    Kontener ustawiony jest na parkingu przy plebanii.
  7. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  8. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej parafii śp. Bogdan Centkowski i śp. Stefan Oskiera. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….