26 maj

28. 05. 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  26. 05. 2024 r.
 UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

 1. Obchodzona dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy  okres spowiedzi i przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dzieci klas czwartych obchodzą dziś Rocznicę Pierwszej Komunii Św. w czasie Mszy św. o godz. 10.30.
 3. Z okazji Dnia Matki i Rocznicy Konsekracji naszego kościoła parafia nasza organizuje „Festyn Parafialny”, który odbędzie się dziś od godz. 15.00. W programie rodzinne zmagania sportowe, „zumba” dla dzieci, pokaz strażaków z Jaktorowa, występ przedszkolaków i uczniów, pokaz iluzjonisty, dmuchańce, jazda konna, bańki mydlane, malowanie twarzy, liczne warsztaty, grill i wiele innych atrakcji. Spotkanie zakończy się Muzycznym Uwielbieniem i Błogosławieństwem. Program na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 4. Zapraszamy na kończące się już nabożeństwa majowe a od soboty na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa godz. 17.30.
 5. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w czwartek 30 maja.
  Msze św.:  o godz. 8.30, 11.00 oraz 18.00. Główna Msza św. o godz. 1100 z procesją ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy na tradycyjnej trasie:
  Ołtarz I – Strażacy OSP,
  Ołtarz II – mieszkańcy ul. Chmielowskiego i okolic,
  Ołtarz III – Neokatechumenat,  
  Ołtarz IV – Wspólnota Odnowy w Duchu św.

  Dzieci komunijne i rocznicowe niech przyjdą w strojach komunijnych. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatkami w czasie procesji. Kwiatki do sypania można przynosić do zakrystii.  Zachęcam do udekorowania domów na trasie procesji.
 6. Zwracamy się z prośbą, aby w Uroczystość Bożego Ciała, nie parkować samochodów przy ul. Powstańców i wzdłuż trasy procesji, zwłaszcza
  od godz. 1000 do 1300.
 7. Próba sypania kwiatkami na Boże Ciało we wtorek o godz. 18.30.
 8. W Boże Ciało zapraszamy na pierwsze Nieszpory o Najświętszym Sakramencie o godz. 17.30.
 9. Na prośbę parafian udzielam dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31 maja dla przebywających na terenie parafii.
 10. W sobotę Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.  W tym dniu przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Po Mszy o godz. 7.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.
 12. Chcemy powrócić do spotkań „Oazy Dzieci Bożych” od września do czego zachęcał nas Biskup Wojciech w czasie wizytacji.
 13. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci i gratisowo „Dobre Nowiny”.