27 kwi

28. 04. 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28. 04. 2019 r. NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

1. Dziś Uroczystość Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Przez cały tydzień będziemy modlić się w czasie Mszy św. o to, by Miłosierny Bóg uzdolnił nas do pełnienia czynów miłosierdzia. Dziś po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na Caritas Diecezjalną. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego.

2. W tym dniu patronalnym Caritas składam serdeczne podziękowania paniom zaangażowanym w Parafialnym Zespole Caritas za okazywane miłosierdzie tym, którzy potrzebują pomocy. Punkt Caritas czynny jest w środy od godz. 15.00 – 16.00.

3. Jeszcze tylko dziś możemy zatrzymać się i pomodlić przy wizerunku zmartwychwstałego Chrystusa pozostawionym na Całunie Turyńskim w naszej dekoracji „Grobu Pańskiego”.

4. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie po Mszy św.

5. W poniedziałek obchodzony jest Dzień Męczeństwa Duchowieństwa w czasie drugiej wojny światowej.

6. We wtorek 30 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha przeniesiona z dnia 24 kwietnia.

7. Od środy nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730. Jest tradycja śpiewu litanii i pieśni maryjnych przy kapliczkach. Zachęcamy do podtrzymania tej tradycji. Zachęcamy do odnowienia, czy przyozdobienia kapliczek i krzyży przydrożnych.

8. Święto św. Józefa Robotnika przypada 1 maja. W czasie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 modlić się będziemy w intencji ludzi pracy.

9. W czwartek 2 maja obchodzone jest Święto Flagi. Zachęcamy do wywieszenia flag przy naszych domach.

10. W piątek 3 Maja przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Pamiętajmy o Komunii Pierwszopiątkowej. Wolno spożywać pokarmy mięsne.

11. W sobotę 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana – patrona strażaków. Wszystkim strażakom życzymy wielu łask Bożych w wypełnianiu jakże ważnej posługi dla naszej społeczności.

12. Od przyszłej niedzieli zaczynamy w naszej parafii doroczne nabożeństwo adoracyjne zwane „Czterdziestogodzinnym nabożeństwem”, które odprawiane jest przed odpustem patrona naszej świątyni – św. Stanisława Biskupa.

13. Wspólnota Odnowy w Duchu św. Efraim zaprasza na wyjazd autokarowy na VIII Kongres Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej który odbędzie się w sobotę 18.05.2019 w Częstochowie Zapisy w bibliotece lub w piątki po Mszy św. wieczornej. – koszt ok.50 zł..

14. Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

15. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: +Grzegorz Guraj i + Jadwiga Woźncka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.