28 lut

28. 02. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  28. 02. 2021r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w pogrzebie Ks. Tadeusza Szczękulskiego. Dziękuję tym, którzy włączyli się w oprawę liturgiczną, ministrantom, lektorom, chórowi z Panią Organistką Emilią i Panią Kariną, Panu Kościelnemu Grzegorzowi oraz strażakom z OSP. Bóg zapłać za przyjętą Komunię św. w intencji ks. Tadeusza oraz za zamówione intencje  mszalne. To najlepszy dar jaki możemy złożyć zmarłemu. Ks. Tadeusz w testamencie podziękował wszystkim, którzy okazali mu wiele życzliwości a za swoje błędy wszystkich przeprasza.
 2. W dnu dzisiejszym organizowana jest zbiórka do puszek Ad Gentes na rzecz Dzieła Pomocy Misjonarzom. Ministranci będą stać z puszkami przy wyjściu z kościoła.
 3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
   Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
   Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W okresie Wielkiego Postu Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 od poniedziałku do piątku.
 5.  Od przyszłej niedzieli 7 marca rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwać do środy. W niedzielę nauki na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę nauki dla dorosłych w czasie Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, i 19.00.  Na rekolekcje zapraszamy też uczniów od poniedziałku do środy:
  Klasy VII i VIII o godz. 10.30,  kl. IV, V, VI o godz. 12.00, kl. I, II, III o godz. 17.30. Dzień spowiedzi będzie we wtorek.
 6. W przyszła niedzielę taca na budowę i remonty kościołów w diecezji.
 7. Ze względu na ograniczenia liczby osób w świątyni w dalszym ciągu będziemy w niedzielę sprawować Mszę o godz. 7.00 oraz transmitować Mszę św. z naszego kościoła o godz. 12.00 na: Facebooku  i You Tube 
 8. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa na terenie świątyni.
  W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na rękę, a nie do ust.
  Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni.
 9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” jest też dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” oraz bezpłatne pismo Dobre Nowiny.
 10. Fundacja „Caritas” zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Na stronie Fundacji znajduje się darmowy program rozliczenia podatku. Broszury z informacją na stoliku z gazetami.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp.  + Ks. Tadeusza Szczękulskiego, + Urszulę Majewską. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek