26 lis

27. 11. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  27. 11. 2022 r.
I NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczynamy okres Adwentu. Zapraszamy na Roraty – Msze oczekiwania z Matką Bożą na przyjście Zbawiciela, odprawiane w dni powszednie o godz. 645. Dzieci zapraszamy szczególnie w poniedziałki, środy i piątki ale można przychodzić codziennie. W  tym roku dzieci poprowadzi postać wyjątkowa: św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem z nim będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza i proroków, którzy zapowiadali Jego przyjście.
  2. Spotkanie przygotowujących się do Pierwszej Komunii dziś na Mszy św.
    o godz. 16.00.
  3. Odpowiadając na prośbę rodziny Wiktorka Wiśniewskiego z Grajewa chorego na SMA dziś będzie zbiórka do puszek przed kościołem na najdroższy lek świata dla tego chorego dziecka.
  4. W tym czasie adwentowego oczekiwania Pierwsza Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na poranną modlitwę brewiarzową o godzinie 5.30 (w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku).
  5. W środę 30 listopada przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. To dzień imienin pasterza naszej diecezji Bp Andrzeja Dziuby. Składamy serdeczne życzenia i obejmujemy modlitwą.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa związane z tymi dniami po mszach wieczornych. Przypominamy o Komunii Pierwszopiątkowej.
  7. W sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
  8. Misyjne Koło  Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  10. Poświęcone opłatki wigilijne możemy już nabywać na stoisku.
  11. Z prasy katolickiej polecamy: „Gościa Niedzielnego”  z kalendarzem na przyszły rok, „Niedzielę” oraz dla dzieci „Małego Gościa Niedzielnego”. Są też do nabycia kalendarze diecezjalne na 2023 r.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Ewę Pęza, +Krystynę Ślesińską, +Ewę Śliz. Polecamy je Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.