26 mar

27. 03. 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  27. 03. 2022 r.
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii zapraszamy w dziś na Mszę św. o godz. 16.00.
 2. W okresie Wielkiego Postu Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza do naszej świątyni na wspólną modlitwę brewiarzową o godz. 5.30 w dni powszednie.
 3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
   Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 1715 oraz o godz. 1900.
   Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1700. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Najbliższy piątek jest pierwszym miesiąca – spowiedź rano i po południu od godz. 17.15. Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.
 5. Najbliższa sobota – pierwsza miesiącamodlitwy do Niepokalanego Serca NMP na zakończenie Mszy o godz. 18.00.
 6. Kosz na produkty żywnościowe na paczki świąteczne przygotowywane przez Parafialny Zespół Caritas wystawiony jest przy prezbiterium. Ofiary na jałmużnę wielkopostną można składać do puszki na filarze pod chórem.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie zaprasza młodzież na Wielkopostny Dzień Uwielbienia dziś od godz. 18.00. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie której rozważania i śpiew poprowadzi zespół ASM (Artystycznie Szerzący Miłosierdzie).
 9. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” oraz ”Gościa Niedzielnego”. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny” i „Tęcza”.
 10. Zmarł ks. Eugeniusz Dziedzic wieloletni proboszcz w Grodzisku Mazowieckim, przed laty był wikariuszem w Jaktorowie. Msza św. żałobna w kościele św. Anny w środę 30 marca o godz. 11.00. Dzień wcześniej Msza żałobna w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 19.30.
 11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w parafii śp. +Danielę Urbańską,
  + Wiesława Godulę, + Romana Kulisa. Polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…