25 gru

26. 12. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  26. 12. 2021 r.
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY

1.  Bóg zapłać za ofiary składane dziś na Dom Kapłana Seniora.
  2. Niedziela Świętej Rodziny – święto patronalne naszej parafii. W czasie każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i  błogosławieństwo małżeństw.
  3. W piątek 31 grudnia – ostatnim dniu roku 2021 zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 i krótkie nabożeństwo dziękczynne za wszystkie otrzymane łaski w mijającym roku.
  4. W sobotę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz pierwsza sobota w miesiącu. Msze św. tak jak w niedzielę.
  5. Uroczystość Świętej Rodziny to święto Domowego Kościoła. W naszej parafii działają dwa kręgi. Składam serdeczne życzenia uczestnikom tej formacji małżeństw,  abyście wpatrzeni w Świętą Rodzinę naśladowali Jej cnoty. Dziękuję za ofiarowany do Domu Parafialnego krzyż o obraz Św. Rodziny.
  6. Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza na 8-dniową pielgrzymkę autokarową do Medjugorje w dniach 30. kwietnia – 07. maja 2022 r. Opiekunem duchowym będzie ks. Paweł. Pobyt planowany jest w Polskim Domu Pielgrzyma powadzonym przez Pallotynów. Wyjazd organizuje biuro podróży Orlando, współpracujące z Pallotynami. Koszt wyjazdu 1958 zł., dla dzieci przewidziana jest zniżka. Zaliczka do końca stycznia – 400 zł. Następna – 1280 zł do końca marca. 60 euro płatne w autokarze. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Pawła.
  7. Od 15 grudnia może być zajęte w świątyni 30% miejsc. W tę liczbę nie wlicza się osób zaszczepionych. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  8. Z prasy katolickiej polecamy : „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, są to numery podwójne w cenie 10.00 zł.  Gość Niedzielny chcąc przybliżyć wiernym Słowo Boże będzie zamieszczał raz w miesiącu płytę z nagraniem Pisma Świętego. W dzisiejszym numerze jest pierwsza płyta z Ewangelią. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”.
  9. W związku z trwającą pandemią zostanie utrzymana ubiegłoroczna forma wizyt duszpasterskich zwanych „kolędą”. Po Nowym Roku mieszkańców poszczególnych ulic zapraszać będziemy na Msze św. wieczorne sprawowane w ich intencji. Będzie również możliwość zaproszenia kapłana na indywidualne odwiedziny w rodzinie. Należy to wcześniej zgłosić w kancelarii parafialnej  lub w zakrystii. Program wywieszony w gablocie ogłoszeń.
  10. Biskup Łowicki udzielił dyspensy od zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dn. 31. 12. 2021 r.
  11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Radosława Naruszewicza, + Mariannę  Lenkiewicz, + Hannę Grudkowską . Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…