25 lis

26. 11. 2017

OGŁOSZENIA     XXXIV   NIEDZIELA ZWYKŁA   26. 11. 2017 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu
    i odmówienie JUBILEUSZOWEGO AKTU PRZYJĘCIA JEZUSA CHRYSTUSA ZA KRÓLA I PANA. Fragmenty Aktu odmawiamy w czasie każdej Mszy św.
  2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę na Seminarium Duchowne w Łowiczu.
  3. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 10.30 do grona ministrantów przyjęci zostaną chłopcy, którzy odbyli przygotowanie.
  4. W czwartek 30 listopada święto św. Andrzeja Apostoła. Dzień imienin Pasterza naszej diecezji. Msza św. w intencji solenizanta w katedrze w Łowiczu o godz. 1800.
  5. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota w miesiącu. Spowiedź pierwszopiątkowa przed i w trakcie Mszy św.
  6. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się okres Adwentu – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Szczególnym nabożeństwem oczekiwania są Będą odprawiane od przyszłego tygodnia o godz. 645. Rekolekcje Adwentowe będą
    w naszej parafii w dniach 10 – 12 grudnia.
  7. Organizatorzy Akcji Szlachetnej Paczki informują, że zbiórka produktów żywnościowych o przedłużonej trwałości odbywać się będzie w obydwu szkołach do dnia 8 grudnia. Na terenie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego odbędzie się też Kiermasz Świąteczny 5 grudnia w godz. 1600 – 1900, z którego dochód przeznaczony będzie na paczki. Na stronie szlachetnapaczka.pl podane są historie rodzin potrzebujących wsparcia. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
  8. Tradycyjne nabożeństwa: nowenna do Matki Bożej w środę o godz. 1800,
    Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 1500.
  9. .Z prasy katolickiej do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Na stoisku są też do nabycia różne książki oraz ścienny kalendarz diecezjalny na 2018 rok. Można już nabywać Świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom.
  10. W minionym tygodniu w obrzędach pogrzebu pożegnaliśmy: Krzysztofa Sałajczyka . Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…..