25 wrz

26. 09. 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  26. 09. 2021 r.
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Uroczystości na cmentarzu w Budach Zosinych związane z upamiętnieniem Bitwy pod Jaktorowem, w tym roku, w związku z pandemią, nie będą organizowane. Dziś o godz. 12.00 będzie odprawiona Msza Święta sprawowana w intencji tych, którzy zginęli w czasie Bitwy pod Jaktorowem.
  2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii oraz ich rodziców zapraszamy na Mszę Św. dziś o godz. 16.00.
  3. Parafia Świętych Cyryla i Metodego w Żyrardowie zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Św., które rozpoczną się dziś o godz. 19.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń.
  4. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota w miesiącu. Spowiedź pierwszopiątkowa  rano przed  i w trakcie Mszy, po południu od godz. 17.20.
  5. Zespół Iskry Bożego Miłosierdzia zachęca do włączenia się w modlitwę Koronki do Miłosierdzia Bożego, odmawianej na ulicach 28 września o godz. 15.00, prosząc Boga o Miłosierdzie dla nas i świata całego.
  6. Od 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  7. Wspomnienia świętych w tym tygodniu: w poniedziałek- św. Wincentego a,Paulo, wtorek – św. Wacława, w środę- św. Archaniołów: Michała, Gabriela, Rafała, w czwartek – św. Hieronima, w piątek – św. Teresy,
    w sobotę – św. Aniołów Stróżów.
  8. Spotkanie Misyjnego Koła Żywego Różańca w przyszłą niedzielę 3 października po Mszy o godz. 8. 30.
  9. Dzieci obchodzące w tym roku Rocznicę Pierwszej Komunii zapraszamy 3 października na Mszę św. godz. 12.00. Ponieważ uczestniczyć będzie większa liczba dzieci, prosimy o przyjście na Msze św. w innych godzinach. Spowiedź dzieci i rodziców w piątek od godz. 16.00.
  10. Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie w niedzielę 3 października po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.
  11. Premierowe pokazy  filmu FATIMA, odbędą się w grodziskim kinie  w dniach 1 – 7 października. Harmonogram zaplanowanych seansów gablocie ogłoszeń.
  12. W imię miłości bliźniego i odpowiedzialności za drugiego człowieka zachęcamy, aby w kościele przyjmować Komunię Św. na dłoń. Przyjmujący do ust niech podchodzą do Komunii jako ostatni. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do świątyni. W świątyni należy zachować odpowiedni dystans.
  13. Z prasy katolickiej polecamy: „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”. Polecamy też książki o Prymasie Tysiąclecia i obrazki z Prymasem oraz kalendarze diecezjalne na 2022 rok.
  14. Dzieci mogą odbierać naklejki jako pamiątka udziału we Mszy św. razem z książeczkami, do których można te obrazki wklejać.
  15.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. + Małgorzatę Chodomską. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…