25 mar

26. 03. 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26. 03. 2023 r.
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tace przeznaczone na budowę i remonty kościołów w diecezji. Ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego będzie można złożyć do puszek dziś przy wyjściu z kościoła.
  2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Wielkopostnych:
    Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii w piątek

o godz. 1900.
    Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1715.
  3. W okresie Wielkiego Postu pierwsza Wspólnota Neokatechumenatu zaprasza na modlitwę brewiarzową od poniedziałku do piątku
    o godz. 5.30.
  4. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy porannej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Palmy przygotowane przez wspólnoty parafialne będzie można nabywać w przyszłą niedzielę, a ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc w wyjeździe na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.
  6. Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę darów na pomoc świąteczną dla podopiecznych. Produkty można składać do kosza przy prezbiterium.
  7. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1.5% podatku na rzecz Fundacji.
  8. Z prasy katolickiej polecamy : „Gościa Niedzielnego”,Niedzielę” oraz okolicznościowe wydanie „Gość Ekstra” poświęcone relikwiom Krzyża Świętego.
  9.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. +Zygmunta Sierocińskiego i +Tadeusza Palczewskiego. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek.